Wpis z mikrobloga

#ps2

Deweloperzy Open PS2 Loader robią naprawdę widowiskową robotę i to pomimo tego, że zaraz stuknie 23 lata od premiery PS2. Dowiedziałem się, że jest w nim funkcja emulacji pada umożliwiająca granie na PS2 za pomocą DualShocka 3 i DualShocka 4 nie tylko po USB ale nawet po Bluetooth ze wspieraną kartą Bluetooth pod USB. Karta którą w internecie ktoś potwierdził, że działa (TP-Link UB400) kosztuje jakieś kilkadziesiąt zł, więc postanowiłem zaryzykować. Co można więcej dodać, granie na PS2 DualShockiem 4 bezprzewodowo to dość ciekawe uczucie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 6
@nostalgiwolf: Ostatnio zastanawiałem się nad wyciągnięciem jednej z moich plejek i podłączeniem do niej NA z SATA i sporym dyskiem. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Występują jakieś zauważalne lagi? Testowałeś, czy działa ten "ficzer" z emulatorami (emulacja Segi MD/Genesis) była całkiem niezła)?
@Defender: Jeżeli chodzi o input lag to daleko mi do profesjonalnego gracza i mam dość dużą tolerancję na niego, ale nie wyczułem by był jakoś na tyle duży by nie dało się grać. Pewnie bardziej zapalony gracz w jakichś bardzo szybkich grach wyczuje różnicę, ale dla takiego casuala jak ja da się grać. Testowałem na NFS Undeground 2. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do emulatorów - nie
@nostalgiwolf: dzięki za odpowiedź. Z ciekawości, jakiego exploita używasz? W ostatnich latach pojawiła się FORTUNA i chyba Tuna. Od dobrych kilku lat nie uruchamiałem #ps2 pomimo tego, że to IMO najlepsza z konsol pod względem biblioteki gier. Wcześniej siedziałem w dość mocno w temacie. Dla samej sztuki odpalałem mp3 na konsoli przez SMS (odtwarzacz multimedialny homebrew). ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A emulatory o ile pamiętam też można
@Defender: Mam ostatni model PS2 Slim na którym nie działa FreeMCBoot, więc Fortuna. Wcześniej używałem Swap Magica kupionego lata temu, kiedy był jeszcze w miarę łatwo dostępny. Ogólnie gdybym miał sobie teraz kupić PS2 to był raczej szedł w FATa i podpiął dysk po ludzku, ale, że mam tego Slima i z sentymentu szkoda mi go sprzedawać, to go trzymam. W zasadzie to przez jakiś czas ostatnio siedział w pudełku, wyciągnąłem
@nostalgiwolf: pod względem "plejsteszynowatości" jesteśmy do siebie podobni. Moja pierwsza konsola Sony to również PS2 Silm (odkupiłem od kolegi z kilkoma grami), którą mam do dzisiaj. Tak samo korzystałem ze Swap Magica do czasu zainstalowania FCMB. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ograłem na niej pełno gier za pomocą połączenia LAN ze starym laptopem. Z czasem dorobiłem się FAT z kijowym, chińskim NA pod PATA. Dość średnio to działa,
@Defender: Na pierwszym Xboksie grałem, ale było to lata temu i pograłem na nim z góra kilkadziesiąt minut (to było u kolegi). Nawet nie pamiętam którego pada miał, pamiętam, że też jakoś nie narzekałem na wygodę. Najbardziej w pamięć zapadły mi spusty, które były o niebo lepsze od tego co oferowało PS2 czy też później PS3 (brawo dla geniusza, który stwierdził, że wypukłe spusty to dobry pomysł). Pograłem też na kilku