Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko154
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

444

Eurostat obniża prognozy populacji Polski o 4 miliony

Eurostat obniża prognozy populacji Polski o 4 miliony

Polska populacja w 2100 ma spaść o 32% do 25 milionów. Jest to o 4 miliony mniej mieszkańców niż zakładano 3 lata temu. Polska ma jedną z najniższych liczbę urodzeń na świecie a od 13 lat zgony przewyższają urodzenia.

chlopiec_kucyk
chlopiec_kucyk
z
notesfrompoland.com
dodany: 27.04.2026, 08:35:50
  • #
    ciekawostki
  • #
    statystyka
  • #
    dzieci
  • #
    polska
  • #
    logikarozowychpaskow
  • #
    gospodarka
  • 229
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (229)

najlepsze

chlopiec_kucyk
chlopiec_kucyk
Autor
27.04.2026, 08:41:38 via Wykop
  • 232
Należy się zastanowić nad obowiązkowym poborem kobiet do małżeństw żeby ochronić przetrwanie narodu. Jak dostanie pismo i nie zgłosi się do urzędu cywilnego to łapanka na siłowniach. Inaczej to się nie zepnie.
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

chlopiec_kucyk
chlopiec_kucyk
Autor
27.04.2026, 10:07:21 via Wykop
  • 135
nie wolno ludziom zabierać wolności wyboru


@bunkrowniema: wolno to co jest w ustawie. Jakoś wolno ludzi uwięzić żeby wysłać ich na front, wolno zabrać auto na potrzeby wojska. Wolno zmusić do udzielania pomocy zagrożonym.
  • Odpowiedz
szarlej1427
szarlej1427
szarlej1427
27.04.2026, 13:26:06 via Wykop
  • 125
@bunkrowniema: hue hue hue, skoro można chłopa wysłać na śmierć na front ustawą to można ustawą wysłać babę do obozu rozrodczego i niech ratuje populacje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Bulgo
Bulgo
27.04.2026, 18:18:24 via Wykop
  • 213
Daj przywileje babom, a cywilizacja i państwo upada w mig.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

malkontent
malkontent
27.04.2026, 22:40:26 via Android
  • 8
@Bulgo: debata publiczna uległa przez to infantylizacji w postaci szeroko pojętych urojeń lewicowych, które może i mają rację bytu, ale nie w naszym wszechświecie
  • Odpowiedz
Yinv
Yinv
28.04.2026, 02:12:23 via Wykop
  • 45
@Bulgo: To jest zaplanowane przez <1% najbogatszych ludzi na świecie. Idea państw narodowych upadnie, bo każdy niedobór roboli zateguje się ciapakami niemającymi żadnego przywiązania do danego państwa - jego języka, kultury. Imigrant nie będzie wybierał lokalnych produktów, bo kupi co tańsze, czyli każdy korporacyjny wysryw. A później już poleci z górki: bogaci staną klasą bogów, a prol będzie jadł tubki z pastą z robaków, byle był użyteczny. Cyberpunk
  • Odpowiedz
D_Train
D_Train
27.04.2026, 20:36:37 via Wykop
  • 158
Jak to możliwe, że ludzie w kraju, w którym od wyjścia z kołyski jest się zmuszonym brać udział w wyścigu szczurów żeby móc sobie pozwolić na luksusowy apartament 30m2 w kredycie na 30 lat, którego koszt wyniesie kilka razy więcej niż wartość początkowa, gdzie zamyka się na potęgę szpitale, a mimo tego kasta lekarska blokuje drzwiami i rękami swojej branży, gdzie nie ma równości społecznej (jak choćby wiek emerytalny i służba wojskowa),
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DarrDarek
DarrDarek
27.04.2026, 21:36:07 via Wykop
  • 13
@D_Train:
jednak gdy jest obcy, a jeszcze lepiej kolorowy, to jednak ma spore szanse na taki prezent z nieba i dostaje lokum za friko bez kredytów, bez pracy, bez starań. I to dotyczy całej tej upadającej zony zwanej ciągle Europą.
  • Odpowiedz
D_Train
D_Train
27.04.2026, 22:21:48 via Wykop
  • 10
. ja nie twierdzę, że jest lekko, ale takie wysrywy mnie strasznie uruchamiają. Nawet w skrajnym przypadku jest to takie 40m2, a kredyt na 30 lat nawet bez nadpłacania to jest 2x więcej a nie "kilka razy". A statystyki pokazują, że ogromna większość nadpłaca i spłaca ten kredyt dużo szybciej i dużo mniejszym kosztem.


@pwone: skoro już masz się uruchamiać uruchom mechanizmy reprodukcyjne i sprowadź na naszą błogosławioną łaską tanich
  • Odpowiedz
NocnyAtakPterodaktyla
NocnyAtakPterodaktyla
27.04.2026, 18:01:17 via Wykop
  • 84
Eksperyment pt. III RP nie wypalił, obiekty testowe nie chcą się rozmnażać i zapewniać stałego dopływu taniej siły roboczej. Ciekawe jak mogło do tego dojść...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

malkontent
malkontent
27.04.2026, 18:37:44 via Android
  • 19
@NocnyAtakPterodaktyla: wina mężczyz. W końcu wszyscy mogliby się stać bogatymi czadami ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
amelinowa
amelinowa
amelinowa
27.04.2026, 22:05:32 via Wykop
  • 9
@malkontent:

wina mężczyz


Tu akurat trudno się nie zgodzić. Wina mężczyzn bo dali przywileje babom.
  • Odpowiedz
First999
First999
First999
27.04.2026, 16:53:32 via Wykop
  • 72
Dajmy obywatelstwo psom i kotom wskaźnik demograficzny będzie rosną( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

RKN_
RKN_
RKN_
27.04.2026, 19:41:44 via Android
  • 9
@First999: damy pontoniarzom :-)
  • Odpowiedz
CybernetycznyMozgKorwina
CybernetycznyMozgKorwina
28.04.2026, 04:03:55 via Android
  • 2
@First999: psia buda Europy
  • Odpowiedz
xaliemorph
xaliemorph
27.04.2026, 15:29:10 via Wykop
  • 67
A potem przyjdzie inna kultura, przejmie nas w sumie bez pytania a podstarzałe, bezdzietne kobiety będą traktowane wyjąktowo podle, jako te jałowe przez nowe społeczeństwo. A kobiety jak to kobiety oczywiście będą wiecznie zdziwione czemu świat przestał się kręcić wokół nich.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

malkontent
malkontent
27.04.2026, 18:35:10 via Android
  • 20
@xaliemorph: hipergamia jest dobra w warunkach walki o przetrwanie, a szkodliwa w rozwiniętych cywilizacjach.

Btw. To i tak wina mężczyzn ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
RKN_
RKN_
RKN_
27.04.2026, 19:42:46 via Android
  • 35
@xaliemorph: każda cywilizacja ma swój kres szkoda że ta europejska kończy się za naszego żywota.
  • Odpowiedz
TektonicznyWafel
TektonicznyWafel
27.04.2026, 20:32:50 via Wykop
  • 41
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Almagest
Almagest
27.04.2026, 22:38:54 via Wykop
  • 2
@TektonicznyWafel: przecież temat katastrofy demograficznej jest poruszany przez polityków. PiS nawet wygrał wybory w 2015 obiecując jego rozwiązanie przez 500+. Politycy nie ratują społeczeństwa, bo nie mają nawet jak. W repertuarze mają sypnąć kasą, ale to nie działa nigdzie
  • Odpowiedz
szpongiel
szpongiel
28.04.2026, 17:36:43 via Wykop
  • 1
@TektonicznyWafel: "rozwiązanie"

murzynami to można co najwyżej gwóźdź do trumny przybić, a nie cokolwiek uratować w cywilizowanym państwie.
  • Odpowiedz
ocynkowanyodpornynahejt
ocynkowanyodpornynahejt
27.04.2026, 20:36:35 via Wykop
  • 38
Śmiech normalnego człowieka którego syn nie będzie musiał tyrać do śmierci na magazynie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ocynkowanyodpornynahejt - Śmiech normalnego człowieka którego syn nie będzie musiał t...

źródło: smiechhh

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PomaranczkiPapaja
PomaranczkiPapaja
PomaranczkiPapaja
27.04.2026, 18:30:25 via Wykop
  • 35
Kiedy ogłaszamy upadek największej piramidy finansowej ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
PomaranczkiPapaja - Kiedy ogłaszamy upadek największej piramidy finansowej ? ( ͡° ͜ʖ ...

źródło: image

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Anihilacja_entropii
Anihilacja_entropii
Anihilacja_entropii
27.04.2026, 20:49:54 via Wykop
  • 11
@PomaranczkiPapaja: Jeżeli nie padnie w 2050, to i nie padnie w 2100.
W 2100 zwyczajnie wymrą wyże, struktura będzie bez jakichś większych wyżów. W okolicach 2050 (nie chcę mi się teraz dokładnie sprawdzać), będzie przerąbanie, bo wyż będzie na emeryturze, a młodych mało..potem umrą i luz, że tak powiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
123_
123_
27.04.2026, 22:55:19 via Wykop
  • 7
@PomaranczkiPapaja: Konstytucja mówi o tym, że każdemu obywatelowi RP przysługuje świadczenie emerytalne - ale już nie mówi w jakim zakresie, więc emerytura w wysokości 1 grosza jest zgodna z Konstytucją ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Vampire007
Vampire007
Vampire007
27.04.2026, 21:20:21 via Wykop
  • 30
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

maniek-maniewski
maniek-maniewski
maniek-maniewski
28.04.2026, 07:27:32 via Wykop
  • 7
@Vampire007:
maniek-maniewski - @Vampire007:

źródło: ffe70393ed8363f94ae020c6fbd8ce71e037ebca4f566d4665159e6702efc251

Pobierz
  • Odpowiedz
szpongiel
szpongiel
28.04.2026, 18:24:52 via Wykop
  • 1
@Vampire007:

bo marzeniem faceta i kobiety jest mieszkanie u teściów z dzieciakiem na głowie


Żeby to w ogóle nawet było wykonalne w naszym
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • Strona 1 z 7
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4351
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3210
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3107
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2370
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
2030
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #historia
  • #ciekawostkihistoryczne
  • #zainteresowania
  • #technologia
  • #polska
  • #gruparatowaniapoziomu
  • #nauka
  • #heheszki
  • #wydarzenia
  • #swiat
  • #mikroreklama
  • #informacje
  • #usa
  • #zdrowie
  • #motoryzacja

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking