Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko201
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

425

Ochrona dzieci w sieci jest sprzeczna z przepisami. UE zapędziła się w kozi róg

Ochrona dzieci w sieci jest sprzeczna z przepisami. UE zapędziła się w kozi róg

Unia Europejska posiada jeden z najbardziej restrykcyjnych systemów ochrony prywatności na świecie. Teraz ten sam system blokuje możliwość wprowadzenia weryfikacji wieku. Oznaczenie dzieci wymusza przetwarzanie danych, których przetwarzać nie wolno. Szyfrowanie też jest solą w oku regulatorów.

jestemjakijestem1212
jestemjakijestem1212
jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 27.04.2026, 15:32:56
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    europa
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    uniaeuropejska
  • 61
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (61)

najlepsze

KingaM
KingaM
27.04.2026, 18:39:10 via Wykop
  • 199
najpierw zmusili nas do akceptowania ciasteczek na każdej stronie, co nikomu nie pomogło, a teraz chcą weryfikacji wieku, która jest technicznie nielegalna w świetle ich własnego rodo. piękny kabaret, szkoda że za moje podatki.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

bossssob
bossssob
bossssob
27.04.2026, 20:14:38 via Wykop
  • 45
@KingaM: Będziemy mieli socjalistyczny internet. Chcesz wejść na stronę to po prostu idziesz złożyć podanie do urzędu, składasz skan dowodu, wnosisz opłatę skarbową i czekasz 30 dni na rozpatrzenie żeby urzędnik ustalił czy potrzebujesz wchodzić na tę stronę czy nie. Oczywiście dla dobra dzieci, gejów i garbatych...

No i oczywiście powszechny rejestr na co kto wchodził żeby wiedzieć kto czym się interesuje i jak obciąża planetę. Jeśli nie jesteś jakimś
  • Odpowiedz
manstain
manstain
27.04.2026, 22:00:01 via Wykop
  • 19
@KingaM Prze ież to klasyka, rzą połamie tobie nogi, potem dal kule i powie, że rozwiazał problem.
  • Odpowiedz
jarek04
jarek04
27.04.2026, 16:21:35 via Wykop
  • 89
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju!"
Stefan Kisielewski
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

belzebup
belzebup
27.04.2026, 23:38:35 via Android
  • 6
@jarek04: Na dobrą sprawę w każdym ustroju pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju


@auto-bot: no nie. W uarrojach opartych na zdrowym rozsądku, których celem jest efektywność, występują te same problemy, wynikające z ograniczeń świata i człowieka. I szuka się rozwiązań

Natomiast ustroje chore, jak socjalizm/komunizm, same szukają problemów, by pognębić obywateli, by zabrać im czas, majątek, zdrowie, godność i wolę. A jak robi się już tak
  • Odpowiedz
Amras
Amras
28.04.2026, 04:24:46 via Wykop
  • 3
@belzebup: jaki kraj ma taki system oparty na zdrowym rozsądku, poproszę przykład ;)
  • Odpowiedz
bossssob
bossssob
bossssob
27.04.2026, 20:05:15 via Wykop
  • 60
Czyli "dla dobra dzieci" mam mieć podpięty dowód osobisty w każdej aplikacji, na każdym telewizorze, czajniku i pralce oraz być inwigilowany algorytmami AI w każdej sekundzie życia bo to za mało żebym musiał rejestrować na siebie każdy telefon i każdą kartę sim tylko raz i żeby tylko jedna firma wiedziała o mnie wszystko.

To już nawet nie jest f-----m tylko jakaś chora karykatura faszyzmu. A później jak już wprowadzimy najbezpieczniejszy internet w
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Ja_Szczur
Ja_Szczur
28.04.2026, 09:20:56 via Wykop
  • 1
@bossssob: Małe sprostowanie: nie chodzi o podpinanie dowodu do wszystkiego, ale o: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dow%C3%B3d_z_wiedz%C4%85_zerow%C4%85

Tutaj powinienem skończyć, ale pozwolę sobie na drobną uszczypliwość: technologia, która ma być tutaj użyta, ma szansę podnieść poziom prywatności na kolejny poziom. Ale żeby o tym wiedzieć, to trzeba poczytać blogi technologiczne, a nie brukowce.
  • Odpowiedz
niedorzecznybubr
niedorzecznybubr
02.05.2026, 20:04:48 via Wykop
  • 0
@littleMe: czyli jedna osoba może weryfikować wszystkim wiek na stronach i nikt się nie zorientuje
  • Odpowiedz
ukradlem_ksiezyc
ukradlem_ksiezyc
27.04.2026, 20:31:04 via Android
  • 47
ukradlem_ksiezyc

źródło: 1000006872

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

puto
puto
27.04.2026, 21:22:18 via Wykop
  • 37
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

puto
puto
02.05.2026, 18:08:48 via Wykop
  • -1
@radzioso532: sami się wmieszali w Kłodzku ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) psami też nie pogardzili xD
  • Odpowiedz
radzioso532
radzioso532
02.05.2026, 18:40:24 via Wykop
  • -1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
hrumque
hrumque
27.04.2026, 18:46:56 via Android
  • 27
No to dekretem Unii Europejskiej (dla dobra dzieci, oczywiście) zlikwiduje się prywatność, to nie będzie problemu z ochroną prywatności.
Kto będzie przeciwko - to znaczy że chce krzywdzić dzieci, i w dodatku robić to anonimowo! Juz Unia wie co z takimi zwyrodnialcami zrobić!

  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
28.04.2026, 18:26:43 via Wykop
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
re5ublimacja
re5ublimacja
27.04.2026, 20:59:02 via Wykop
  • 22
Teraz ten sam system blokuje możliwość wprowadzenia weryfikacji wieku.

Raz euroregulacje się na coś przydały.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

damian125
damian125
27.04.2026, 23:04:26 via Wykop
  • 16
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

RR_1905
RR_1905
RR_1905
28.04.2026, 10:20:38 via Wykop
  • 2
przeciw takim JEDNOSTKOM służby, potwierdza to co pisałem


@SpokojnyPan: Nic nie potwierdza. Wszędzie są sprzedajni politycy, nawet w bogatych państwach UE.
  • Odpowiedz
ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
28.04.2026, 18:45:34 via Wykop
  • 1
@SpokojnyPan: ale wystarczy połączyć kropki - biorąc pod uwagę jak nasz jebią zielonym wałem to jednak rozsądne jest założenie że tam złe charaktery mocno mieszają, to nawet nasz z-----y parlament nie walił takiego oczywistego samobója jak te głąby. U nas zbudowano gazoport, baltic pipe na wszelki wypadek, pomimo sporów przy korycie, za to w Eurosojuzie była ostra inba czy atom wrzucić w zieloną energię czy jednak nie xD
A umowa
  • Odpowiedz
ochucki
ochucki
27.04.2026, 22:23:29 via Wykop
  • 14
Dzięki nowym przepisom afera Epsteina już nigdy się nie powtórzy, prawda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

hrumque
hrumque
27.04.2026, 22:35:02 via Wykop
  • 21
już nigdy się nie powtórzy, prawda (


@ochucki: dziwnie piszesz "nie wyjdzie na jaw"
  • Odpowiedz
Megawonsz_dziewienc
Megawonsz_dziewienc
27.04.2026, 22:17:49 via Wykop
  • 13
To jest obrzydliwe jak rządzący unią wycierają sobie dziećmi gębę jako argument absolutnie wszędzie.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

zwirz
zwirz
28.04.2026, 05:27:15 via Wykop
  • 6
@Megawonsz_dziewienc: Obrzydliwe to jest, że miliony ludzi się na to godzą.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4298
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3178
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3092
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2664
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2364
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #historia
  • #ciekawostkihistoryczne
  • #zainteresowania
  • #technologia
  • #polska
  • #gruparatowaniapoziomu
  • #nauka
  • #heheszki
  • #wydarzenia
  • #swiat
  • #mikroreklama
  • #informacje
  • #usa
  • #zdrowie
  • #motoryzacja

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking