Wpis z mikrobloga

@Snegzam: Zainstaluj apke jak np FatSecret w apce jest większość produktów dostępnych w lidlu, biedrze itd. Możesz jeść to co lubisz tylko ogarniaj ilości a apka pomoże Co z liczeniem kalorii. Ja mam wagę 99kg, jem jakieś 2000-2200kcal do tego silka 3 razy w tygodniu i ok 1kg tygodniowo leci. Jak już ogarniesz mniej więcej kalorie to zwróć uwagę na to ile jesz węglowodanów, są głównym powodem odkładania się sadła.
@Barteklowca: niestety wszyscy super dietetycy i ludzie z insta czy tiktoka. Nadal mnie zastsnawia jak majac taki dostęp do wiedzy ludzie popełniają takie błędy. Kilka godzin filmów i przejrzenia stron internetowych i mamy już podstawowa wiedzę z żywienia.
@Snegzam: w takim razie wroc do coli ale zero. soki maja duzo kcal. no i nie rob samych brzuszkow ale doloz jakis spacer czy tez pompki, podciaganie sie albo ogolnie street workout. to tylko kwestia checi zeby znalezc miejsce na takie rzeczy
@krzysztoww: spacery to strata czasu chyba że jest się emerytem czy coś. Już lepiej 15 minut truchtem choćby co drugi dzień. Na spacer można iść do sklepu zamiast jechać autem a żeby spalić kalorie to trzeba bardzo dużo przejść co jest raczej nudne i monotonne i jak wspomniałem wcześniej- niezbyt efektywne.
@Snegzam: "zdrowsza" to pojęcie mocno względne, sok pomarańczowy nie jest jakoś specjalnie prozdrowotny a ma #!$%@? cukru, za to od coli zero przynajmniej nie przytyjesz a słodziki nie są jakoś specjalnie szkodliwe

generalnie odchudzanie nie koniecznie musi oznaczać zdrowe jedzenie, można się odchudzać w mcdonaldzie
nie wierze ze cola jest zdrowsza niz sok pomaranczowy np


@Snegzam: bo nie jest, ale nie jest też bardziej kaloryczna xD. Chyba od 15 lat na produktach żywieniowych masz tabelkę z rozpiską kalorii, węglowodanów, białka, tłuszczy i soli. Zwyczajne napoje gazowane i soki mają ~50 kcal w 100 ml. Nie ma tutaj cudów, fizyki nie oszukasz.
@Snegzam: powiem ci w czym tkwi problem. Patrzysz na jedzenie pod kątem coś jest zdrowe a coś niezdrowe. Ale to tak nie działa jeśli chodzi o odchudzanie. Liczy się przede wszystkim to ile twoje ciało dziennie zużywa kalorii a ile ty skonsumujesz. Co z tego, że będziesz jadł samo "zdrowe" jedzenie jeśli twoje zapotrzebowanie powiedzmy wynosi 3000 kcal, a ty będziesz tego "zdrowego" jedzenia jadł 3500 kcal. Organizm musi coś zrobić