Wpis z mikrobloga

Chłop wrzucił post gdzie napisał, że Ukrainiec uciekał przed policją. Okazało się, że auto było skradzione a kierowca który uciekał to mieszkaniec powiatu poznańskiego. Oczywiście w komentarzach kwiki zadowolenia ruskich onuc.

Należy uważać na takie posty - szerzą dezinformację.

#ukraina #ruskieonuce
Pobierz kochamschabowe - Chłop wrzucił post gdzie napisał, że Ukrainiec uciekał przed policją...
źródło: comment_167388274179ffyOEl9ZxrColpweRV6z.jpg
  • 34
@kochamschabowe: W Polsce widzę powoli zaczyna być jak w USA. Jakieś głośniejsze przestępstwo i czekanie w napięciu jaka była rasa/narodowość przestępcy. Zależnie od wyniku mamy radość jednej ze stron i usprawiedliwianie drugiej.
@felerny:

@thorgoth: mieszkańcem powiatu poznańskiego może być zarówno Polak jak i Ukrainiec


@felerny: oczywiście - ale nie przeszkadzało to opowi by napisać że to ukrainiec. Ja starałem się zachować neutralność i pisać zgodnie z oficjalnymi informacjami. Jednak od razu wyciąganie wniosku że to ukrainiec to wyższa forma ksenofobii.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@kochamschabowe: mnie to bardziej bawi fakt, że ja sobie przeczytałem tę historię, śmiechłem i przewinąłem dalej. Informacja o domniemanym pochodzeniu sprawcy mnie kompletnie nie interesuje, ale najwyraźniej są osoby, które muszą o to kręcić gównoburzę xD
@Bielecki: historia na obrazku tez troche naciagnieta, bo z innych artykulow i relacji swiadkow wynika, ze policjanci gonili go na tyle dlugo ze w koncu zdecydowali sie go do tego rowu zepchnac, a nie ze wyladowali tam przypadkowo
@jacjag: @mojnicknawykopie: a czy w sytuacji np. gwałtu w Niemczech czulibyscie się ok jakby Niemcy mówili że to Polak?

Takie wpisy trafiają w rozmowy między znajomymi i są powielane w internecie. Później jest tak jak z tym morderstwem w Warszawie na ulicy Nowy Świat - wszyscy krzyczeli że zabił Ukrainiec a później okazało sie, że to Polak. Takie niewinne debilne teksty mają wysoką szkodliwość.