Wpis z mikrobloga

Mirasy, co z tą ścianką? Burzyć? Ostatnio fachowiec zwrócił uwagę, że TV będzie niewygodnie oglądać z sofy narożnej, a jeśli chciałbym sobie np. jeździć na trenażerze przed tym TV, to nie ma miejsca. Jak to jest, że w normalnym mieszkaniu jest dużo miejsca na TV i dużo przestrzeni przed TV, a tu przed sofą nawet stolik kawowy nie wejdzie. Jeden fachowiec sugeruje pociągnąć ściankę do końca i odgrodzić totalnie aneks, drugi wydzielić dodatkowy pokój (możemy wynajmować na pokoje), jeszcze inny zburzyć ściankę, ale brak pomysłu na ustawienie mebli. To mnie blokuje i nie zacznę remontu, dopóki na 100% nie znajdę sensownego rozwiązania. Łazienka też wszystko upchane przez ten komin.

Może macie jakieś pomysły? Wrzucam zdjęcie z dokładnymi wymiarami.

Żałuję tego zakupu, ale coś z tym trzeba dalej robić.

#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #remontujzwykopem
SendMeAnAngel - Mirasy, co z tą ścianką? Burzyć? Ostatnio fachowiec zwrócił uwagę, że...

źródło: comment_1673797014E2bFT2c6wuQmenWX76TVji.jpg

Pobierz
  • 6
@SendMeAnAngel:
Opcja 1.
Zrób po "amerykańsku" czyli bez ścianki, sofa tyłem do aneksu, TV na ścianie o góry rusunku
Opcja 2.
Sofa i TV jak wyżej ale ściankę obróć w prawo o 90 stopni i zrównaj z tą pionową uzyskując dużą powierzchnię do zagospodarowania np. fajnymi szafkami itp.
Opcja 3. tę ściankę przedłużasz lub zastępujesz np. mlecznymi szybami na prowadnicach i możesz sobie odcinać aneks od salonu lub je skladać do
YogiYogi - @SendMeAnAngel: 
Opcja 1.
Zrób po "amerykańsku" czyli bez ścianki, sofa ...

źródło: comment_1673798258V00DQvHREPatUYEjMYcnQm.jpg

Pobierz
@SendMeAnAngel: Ale Ty chcesz tam mieszkać, czy to mieszkanie wynajmować, bo wiele zależy od Twoich preferencji, a wynajmujący i tak weźmie to co dostanie.
Jeśli wymiary na rysunku są zachowane, to miałbyś problem z pociągnięciem dalej tej ścianki, bo widać, że zahaczyłaby ona o okno. Ale oczywiście możesz to okno zwęzić. Ja sam wolałbym osobną kuchnię niż aneks kuchenny, ale wiem, że jest w mniejszości, więc tą ściankę można, by zburzyć.
@SendMeAnAngel: a generalnie to bym zaczął od narysowania/wycięcia mebli w odpowiedniej skali i umiejscowienie na planie żeby zobaczyć jak to ze sobą współgra bo np. ta łazienka to tak dziwnie się prezentuje - otwierasz drzwi prosto na sedes...
Proponuję w górnym prawym narożniku suszarkę z pralką w słupku, kibel w prawy dolny narożnik przenieść (rozważ jakąś ściankę lub niepełną ściankę żeby go zasłonić trochę od wejścia, umywalke tam gdzie kibel teraz
Zrób po "amerykańsku" czyli bez ścianki, sofa tyłem do aneksu, TV na ścianie o góry rusunku


@YogiYogi: Wydaje się to najlepszą opcją i wtedy ścianka nie ogranicza adaptacji pomieszczenia.

Sofa i TV jak wyżej ale ściankę obróć w prawo o 90 stopni i zrównaj z tą pionową uzyskując dużą powierzchnię do zagospodarowania np. fajnymi szafkami itp.


@YogiYogi: Też to jest jakaś opcja.

Ale Ty chcesz tam mieszkać, czy to mieszkanie
@SendMeAnAngel: przecież układ idealny - okna na 2 strony, korytarz na środku.
Ja bym rozważył zamurowanie wejścia do kuchni z korytarza, pociągnął trochę dalej ściankę która jest między salonem i zostawił szerokie wejście od strony okien. W miejscu wejścia z korytarza zyskujesz przestrzeń na szafę w korytarzu i zabudowę kuchni.