Wpis z mikrobloga

Wiele osób pyta się mnie

Kruliku1208, czy nowym selekcjonerem reprezentacji Polski powinien być Polak, czy obcokrajowiec?


Nawet jeśli niewiele i jeszcze nie otrzymałem takiego pytania, to szkoda, bo chętnie się wypowiem.
Otóż moim zdaniem to pytanie jest źle postawione, ponieważ to nie ma #!$%@? żadnego znaczenia, serio. Istotne natomiast jest to, żeby trener był zaznajomiony z lokalnymi realiami i Najlepszą Ligą Świata, której potencjał w kadrze był póki co niewykorzystywany. W reprezentacji promowani są chytrzy piłkarze, którzy uciekli na zachód dla pieniędzy, kosztem poziomu sportowego i honoru. Jacy trenerzy osiągają w Ekstraklasie wyniki ponad stan? Kolejność subiektywna.

1. Adam Majewski
2. Janusz Niedźwiedź
3. Dawid Szulczek

Żaden z nich nie jest na ten moment rozpatrywany na poważnie, choć wierzę że prezes Czarek Kulesza jako fachowiec mający doświadczenie w zarządzaniu Jagiellonią podejmie słuszną decyzję. Moim faworytem jest JE Majewski, ponieważ już prowadząc Stal Mielec wystawia głównie krajowych piłkarzy, ma więc pewne doświadczenie. Będzie to też szansa dla zawodników takich jak Domański (kto grał w Fantasy wie dlaczego), Matras, czy Lebedyński na zaprezentowanie się na arenie międzynarodowej. Co uważacie?
#mecz
Pobierz krulik1208 - Wiele osób pyta się mnie 

 Kruliku1208, czy nowym selekcjonerem reprez...
źródło: comment_1673784788Tnhyr6cfI3ufikX3EClGar.jpg

Adam Majewski

  • TOP 9.5% (2)
  • Jestem niedzielnym kibicem, tylko zagraniczniak 23.8% (5)
  • Stal Mielec należy przemianować na reprezentację 66.7% (14)

Oddanych głosów: 21

  • 6
@rzaden_problem: Kiedyś Świerczewski albo Cygan z Rakowa coś mówili, że w razie odejścia Papszuna mają dwie/trzy opcje z Ekstraklasy na zastępstwo i podejrzewam, że chodzi właśnie o nich. Obaj też grają trójką z tyłu, więc nie trzeba by było wywracać składu do góry nogami. Z tym, że na ten moment czołowe kluby (Lech, Raków, Legia, Pogoń) mają już porządnych trenerów, więc nie ma kto ich zatrudnić. A znowu aspirujące do czołówki
@rzaden_problem: pod względem finansowym itp to lepsze opcje. Ale Płock już ma trenera na podobnym poziomie (chyba, że ktoś im go wyciągnie), a Craxa czy Zagłębie nie są zachęcające pod względem zarządzania, bo tu lekko odklejony Filipiak, a tu co miesiąc zmieniający się zarząd każdy z inną koncepcją. Dopóki się nie poprawią pod tym względem to wyżej dupy nie podskoczą moim zdaniem