Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 52
@QoTheGreat: 4 helikoptery i 10 czołgów. Anglicy sobie jaja chyba robią...

@Megasuper:

Luzik arbuzik, to są tylko orzeczenia obecnie na zasadzie "my gotowi, wchodximy w to" Amerykanie sprawdzają z kim będzie się robić biznesy po wojnie, i póki co wychodzi na to że Niemcy i Francja nie dostaną za wiele xd

Blackrock już położył łapę na odbudowie ukrainy, więc tam wynik wojny już jest na wallstreet przesadzony.
@Seishin: to się tobie tylko tak wydaje. Myślisz skąd blackrock będzie brał sprzęt, narzędzia, maszyny do odbudowy Ukrainy a no tam gdzie jest najbliżej. Czyli Niemcy. Niemcy naprawdę produkują wszystko. I to wysokiej klasy. Od spłuczki w kiblu po maszyny specjalistyczne
@YouCanCallMeBillieGates: to jest pewnie dla ciebie trudne do wyjaśnienia ale dużo prościej i taniej jest coś sprowadzić od partnera z Europy który ma fabrykę blisko niż wynajmować statek i za niego zapłacić. Ten statek do tego musi przebyć cały ocean. Po przebyciu oceanu te rzeczy muszą być i tak zapakowane na ciężarówkę. A że najczęstszym miejscem dotarcia jest Hamburg/Rotterdam to zupełnie przypadek. Uwierz mi po wojnie masa sprzętu na Ukrainie będzie
taniej jest coś sprowadzić od partnera z Europy który ma fabrykę blisko niż wynajmować statek i za niego zapłacić. Ten statek do tego musi przebyć cały ocean. Po przebyciu oceanu te rzeczy muszą być i tak zapakowane na ciężarówkę. A że najczęstszym miejscem dotarcia jest Hamburg/Rotterdam to zupełnie przypadek.


@Totendajnapiwo: Wow, niesamowite, opowiedz mi więcej, a teraz się zapytam, czy wiesz ile kosztuje przewóz z jakiegokolwiek portu USA do portów europejskich?
@YouCanCallMeBillieGates: chłopie takie firmy jak caterliplar to mają fabryki w Europie. Pływam na statkach i troche widziałem tego i owego. I uwierz mi nigdzie na świecie nie spotkasz amerykańskich maszyn w portach. Wszystko to jest chińczyk albo Niemiec. Na statku nie spotkasz amerykańskich maszyn. Spotkasz albo niemieckie albo chińskie na niemieckiej licencji. Nie wiem ile Amerykanie mają swoich udziałów w niemieckich spółkach ale Niemcy to jest prawdziwie przemysłowa potega. Ale nie
@Totendajnapiwo: Nie wątpię, że Niemcy są znaczącym graczem jeśli chodzi o sprzęt dla przemysłu/przemysł ciężki lecz kiedy Blackrock pisze ci plan co masz zrobić, jak myślisz, gdzie będą kierowali fundusze?

Dlaczego mieliby to zrobić aby kasa wpadała do Niemiec?

Nie wątpię również, że Niemcy z chęcią będą chcieli ten kawałek tortu wziąć dla siebie ale jeśli niemiecki lobbing stoi na tym samym poziomie co ich dyplomacja to nie zdziwił bym się
YouCanCallMeBillieGates - @Totendajnapiwo: Nie wątpię, że Niemcy są znaczącym graczem...

źródło: comment_16737521515XWhpk7LospuKXP725qiTm.jpg

Pobierz