Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@pkkk: Gówno miały w dupie, jak zwykle.

Neutralność klimatyczna do 2050 wraz z opisem jak planuje się do niej dojść jest opisana na stronach UE. Są mapy drogowe, są opracowania (w tym IPCC), wszystko jawnym tekstem dostępne za darmo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@pkkk: Masz na myśli tych obywateli zaklętych w piece cementowe albo hutnicze? XD

A, no i dziś wszyscy dymają modelki i jeżdżą Ferrari, taka jest konkluzja? Bo w sumie nie wiem o ch*j ci chodzi z taką pseudoargumentacją.
@pkkk: Nie potrzeba szurskich teorii by wiedzieć, ze zawsze, w każdym ustroju są równi i równiejsi. Nic nowego nie odkryłeś
A klasa energetyczna ma wiele wspólnego ze śladem węglowym. Producentom będzie zależeć by ten ślad był jak najmniejszy, bo to im zapewni konsumentów
Tak jak teraz możesz kupić tańsze jajka z chowu klatkowego lub droższe z wolnego wybiegu, tak będziesz mógł wybrać produkt o mniejszym lub większym śladzie weglowym
A co ma podawanie śladu węglowego wspólnego z szurskimi teoriami?

Klasa energetyczna podana na lodówce też ma związek z nwo?


@mayek: Ide o zakład że jestes typem człowieka, który popierał zamykanie lasów bo drugie bergamo. Jestes zupełnie slepy na oczywiste sprzeczności i robienie z ludzi niewolników. Sama koncepcja śladu węglowego zupełnie nic nie znaczy dla konsumenta, a ma jedynie znaczenie jeśli ustalimy jakiś limit tego śladu węglowego na cżłowieka, a przynajmniej
@MinisterPrawdy: Zakład byś przegrał
A koncepcja śladu węglowego bez limitu nadal ma sens. Świadomy konsument (jak w przykładzie z jajkami) kupi produkt o mniejszym śladzie węglowym.
Możliwe ze produkty o większym śladzie węglowym będą po prostu droższe (choćby przez wyższa cenę „brudnej” energii), wiec w jakimś sensie będziesz miał limit, a tym limitem będzie zasobność Twojego portfela.
To wszystko jest proste i logiczne i na serio nie wymaga dorabiania jakichkolwiek teorii
@mayek: jest to taktyka która ma sprawić że będziesz czuł się winny, następna opcja to likwidacja gotówki i wprowadzenie dodatkowych opłat jak przekroczysz swój limit co2. Już powstają strony na których możesz kupić tzw. Offset co2, a przecież jeszcze nie liczą ci twojego indywidualnego śladu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@mayek: ludzie z duzym portfelem wyjrbane beda mieli w limity a elity kontynuowac loty swoimi odrzutowcami. To wszystko jest po to by usunac klase srednia. Czlowiel ma byc biedny i uwiazany najmem i kredytami. Wtedy jest najbardziej posłuszny.
@instalacja: Zaklęte w co?

Dziś masz łatwiejszy dostęp do ferrarki (za bańke już można mieć fajny egzemplarz), natomiast jak zakazana będzie sprzedaż samochodów spalinowych ze względu na ochrone klimatu to bedą to dobra jeszcze bardziej ekskluzywne więc i dużo droższe. A bez ferrarki nie bedzie modelki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pkkk: to, że się nie ważysz, to nie znaczy, że nadwaga nie istnieje.

Europa raczej słynie ze swojego umiarkowania, więc podawanie samych wskaźników/liczb w Europie w celu zwiększenia świadomości ludziom raczej nie będzie dążyć do ostatecznego szkodzenia jednostkom w postaci odcinania komuś z wachlarza wszystkich opcji/wyborów zagadnień/szans, co by oznaczało jednocześnie blokowanie czyjegoś prawa/swobody do rozwijania się.
@pkkk: @picasssss1: @Daszekk: Pojęcie NWO istnieje około 100 lat i od takiego czasu ludzie Waszego pokroju wieszczą koniec świata jaki znamy.
Możecie być konserwatystami, możecie odrzucać pewne zdobycze nauki czy techniki, możecie nawet w wielu aspektach mieć rację. Ale czemu dorabiacie do tego jakieś ideologie i szurskie teorie?
Serio myślicie, że wiecie więcej? Że widzicie coś czego reszta nie widzi?
W Norwegii zaczyna się wprowadzanie certyfikatu EPD już na grubiej. W EU póki co to taki dodatek ukazujący jaki jesteś super eko. Za 2 lata tam będzie wymagany certyfikat EPD w każdym produkcie. Ten certyfikat kosztuje. Za kilka lat w całej UE będzie obowiązkiem.
I tera pytanie - czy będzie to takie samo gonwo jak cert połowu, etc gdzie płacisz i masz tylko kwit i dalej nic się nie zmiania. Czy firmy
@mayek: 100 lat to jest nic, na świecie są dużo starsze i mądrzejsze rodziny które maja wielopokoleniowe ambicje.
Jeżeli nie widzisz tego co się dzieje, że rządy dążą do coraz większej kontroli nad ludźmi, pod płaszczykiem różnych kryzysów, wojen wprowadza się coraz większe ograniczenia oraz zwiększa się dystans pomiędzy zwykłymi ludźmi a grupą trzymającą władze, to tak, uważam że widzę więcej niż Ty.
Co to szury i kim jest Klaus Schwab? I dlaczego szerzycie dezinformację jak oni o nas tak dbają?
Pierwsze słyszę. xDDDDDDDD
@mayek:

Zakład byś przegrał. A koncepcja śladu węglowego bez limitu nadal ma sens. Świadomy konsument (jak w przykładzie z jajkami) kupi produkt o mniejszym śladzie węglowym.


Konsument kupi taki towar jaki mu po prostu odpowiada.

Możliwe ze produkty o większym śladzie węglowym będą po prostu droższe (choćby przez wyższa cenę „brudnej” energii), wiec w jakimś sensie będziesz miał limit, a tym limitem będzie zasobność Twojego portfela.


No właśnie. Czego to nie
eko-terroryzmu


@Xing77: jakiego typu? Uniwersalnym przykładem jest, że jeżeli nie ma tańszej metody na wytwarzanie kształtów niż plastik, to bez uwzględnienia innego mierzalnego składnika podnoszącego cenę, to nikt nie będzie poszukiwał alternatywnego substytutu.

Z punktu widzenia naukowego i tzw. poszukiwania optimum, najprawdopodobniej można to porównać do zjawiska tzw. ekstremum lokalnego przeszukiwania przestrzeni rozwiązań i jedyną metodą na wyjście z niego w warunkach wartości wyrażonej w pieniądzach jest sztuczne podniesienie wartości funkcji
Uniwersalnym przykładem jest, że jeżeli nie ma tańszej metody na wytwarzanie kształtów niż plastik, to bez uwzględnienia innego mierzalnego składnika podnoszącego cenę, to nikt nie będzie poszukiwał alternatywnego substytutu.


W warunkach anarchokapitalizmu to takie poszukiwanie substytutu dla plastiku wydarzyłoby się dopiero wtedy, gdyby ludzie (i jego jedzenie) musieli konkurować z wysypiskami śmieci o przestrzeń/działki, co jest totalną patologią.

W przypadku czystości powietrza, taki punkt wyjścia z ekstremum lokalnego nastąpiłby dopiero w momencie
Porównywanie naklejki ze śladem węglowym do czystości powietrza. xD
To kiedy zaczną zaklejać ludziom zaklejać czy zszywać te pośladki, co by nie przekroczyli limitu CO2?

Zapomniałeś tylko wspomnieć, że z punktu widzenia konsumenta nie ma znaczenia z czego zostało wykonane opakowanie, które i tak potem ląduje do wszystkich śmieci, nawet jeśli te są segregowane.

Nie twierdzę że nie masz racji, tylko po co do tego dorabiać jakąkolwiek ideologię? Nie bardzo rozumiem co
Porównywanie naklejki ze śladem węglowym do czystości powietrza. xD


@Xing77: teraz sobie wyobraź, że np. więcej produkujemy, niż usuwamy plastiku ze środowiska, perspektywę długofalową ci przestawiłem, że skrajnością jest moment, w którym ludzie (i jego jedzenie) musiałoby konkurować o ten zasób z objętością zajmowaną przez plastik.

Teraz poćwiczymy wyobrażanie sobie skrajności poprzez podmianę wyrazów, zmień plastik z powyższego zdania (odmieniając odpowiednio zgodnie z gramatyką języka polskiego) na:

* opony,

teraz sobie