Wpis z mikrobloga

@muchatse: Jestem kobieta, ale wiem, ze to może być ciężko wywnioskować po kolorach. Poza tym pisze, ze znam ludzi, którzy rezygnują z dziecka na ten moment ze względu na sytuacje, jaka tu panuje i są to osoby z mojego bliskiego otoczenia. Tak, wiem. Dowód anegdotyczny, ale jeśli myślisz, ze obecna sytuacja nie wpływa na podejmowanie decyzji o rodzicielstwie, No to trudno. I oczywiście tez wiadomym jest, ze czasy się zmieniły i
@somskia: nie to zrobiła propaganda, i popowanie pomysłów do głów netflixem, kiedyś się głupio chwaliłem, że zamiast narzekać ze polki dają wszystkie na wakacjach, sam zacząłem się spotkać z imigrantakami w Polsce, czy innymi turystkami. I patrząc z takiej wielo narodowej perspektywy, wystarczy parę seriali, na netflixie i nagle słyszy parafrazę "netlifxowych" przemyśleń, w ramach rozmowy. Do jednym.z celów młotkowanej propagandy jest wyłączenie potrzeby myślenia, przez danie gotowych argumentów i wzorców.
@R187: Czyli reasumując: kobiety mające 2 dzieci nie chcą mieć trzeciego (szok, średnie mieszkanie w Polsce ma z 55m2, dlaczego by tam nie upchać 5 osobowej rodziny), a 42% bezdzietnych (czyli 42% z jakiego procenta wszystkich Polek w tym przedziale wiekowym?) nie chce ich mieć, do tego zapytali laski 18-25 lat które w większości nie wiedzą co jutro zjedzą na obiad, a co dopiero czy będą matkami. Super ta statystyka. Kwestie
@T0pi5: W latach 90 moja mama mogła chociaż dokonać aborcji, jeśli dowiedziałaby sie, ze mam poważne wady i albo umrę po porodzie, a ona będzie tego świadkiem, albo będę sie męczyć iks kolejnych lat. I tak, uwierz mi, ze to tez ma ogromny wpływ na to, czy kobiety chcą zachodzić w ciąże. Dodaj do tego sytuacje gospodarcza i masz czarno na białym, ze lepiej to odłożyć. Ja serio sie nie kłócę,
@R187: I w ten sposób wszyscy zostaliśmy lewakami ¯_(ツ)_/¯
No i co zrobić. Trzeba głosować zgodnie ze swoimi poglądami - na lewacką opozycję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@R187: Sommer to znany szur i gamoń. Jak w połowie grudnia spadł pierwszy śnieg to na Twitterze robił starą prawacką g.wnoburzę pod tytułem "gdzie te wasze globalne ocieplenie hehe".
@GOOF1 rolą państwa jest sprawienie, żeby ludzie chcieli i mogli mieć dzieci. Dopóki tego nie ma to nic nie będzie z dzietności. Jak na razie mamy biedę, brak mieszkań i #!$%@? rząd, który robi wszystko, żeby nie posiadać dzieci.
@somskia: przecież wszystkie dobrze wiecie, że na luzie byście mogły się wyskrobać za granicą więc nie rób z tego niewiadomo jakiego argumentu. Zanim zaczniesz mnie wyzywać to jestem za skrobaniem. Niska dzietność to efekt tylko i wyłącznie dobrobytu. Pokazuje to każde państwo poza Izraelem (silny naród który boi się unicestwienia wyłamuje się z tego trendu)