Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1608
Ze śmieciowych powiadomień z przypadkowych kont na Twitterze dostałem takiego screena.
Julką z miasta myśli, że życie na wsi = życie szlachcianki. Jeszcze te kury żyjące w zgodzie z pieskami i kotami ()

Tak właśnie żyje każdy rolnik, w ogóle nie ma nic do roboty przy utrzymaniu gospodarstwa, to po prostu istnieje i się maluje obrazy na wolnym powietrzu cały di dniami.
#bekazpodludzi #patologiazmiasta #patologiazewsi (w przyszłości hehe) #logikarozowychpaskow #bekazrozowychpaskow #julka
Shatter - Ze śmieciowych powiadomień z przypadkowych kont na Twitterze dostałem takie...

źródło: comment_1673675470xZCPa15JJTNxVWinLyyCA1.jpg

Pobierz
  • 315
  • Odpowiedz
Jeszcze te kury żyjące w zgodzie z pieskami i kotami ()


@Shatter: Moi rodzice mają małą działkę na wsi. Psy śpią z kotami, po trawniku biegają kaczki, kury i króliki. Wszystkie zwierzęta żyją ze sobą w zgodzie. Także da się mieszczuchu, co nigdy wsi nie widziałeś.

Tak właśnie żyje każdy rolnik


Dude, julka napisała o mieszkaniu na wsi, a nie prowadzeniu gospodarstwa rolnego.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shatter: chyba że znajdzie bogatego frajera rolnika, który będzie miał swoich parobków a ona będzie korzystać z życia i od czasu do czasu rodzic mu dzieci którymi będzie zajmować się stara matka frajera :-)
  • Odpowiedz
@Shatter: Co wy macie w głowie z tymi rolnikami? Ilu jest rolników na wsiach? Oficjalnie to pewnie max 10% a wliczając tylko tych prawdziwych co mają poważne gospodarstwo to 1%. Cała reszta to ludzie, którzy żyją identycznie jak na przedmieściach dużych miast, pracują w budowlance, w urzędach czy w jakiejś fabryce.
  • Odpowiedz
@patykiem_pisane: z przydomowej działeczki to może nie na cały dzień ale od maja do wrześnie to zajęcie jeśli nie codzienne to co drugi dzień, jeśli masz tam więcej niż jeden rodzaj warzyw, trzeba na bieżąco pielić bo momentalnie zarasta i na bieżąco zrywać
  • Odpowiedz
@Shatter: @Logytaze: u mnie na oddziale pracuje koleżanka, lekarka, która mieszka w domku na obrzeżach miasta, ma kilka kur, psa, dwa koty, mały ogródek a reszta trawnik, a niedaleko ma las do którego może pójść na spacer. Nie wygląda na niezadowoloną i bardzo jej sie podoba ten styl życia, nie wygląda jakby praca wokół domu zajmowała jej cały rok 30 godzin na dobę. xD
  • Odpowiedz
z przydomowej działeczki to może nie na cały dzień ale od maja do wrześnie to zajęcie jeśli nie codzienne to co drugi dzień, jeśli masz tam więcej niż jeden rodzaj warzyw, trzeba na bieżąco pielić bo momentalnie zarasta i na bieżąco zrywać


@Magnolia-Fan: Co drugi dzień wyrywasz chwasty? Co one mutują tam XDDDD Jeszcze napisz ze jak konczysz grządki to tam gdzie zaczynałeś już się pojawiają nowe XDDDDDD
  • Odpowiedz
a wiesz, że julka z tiktok napisała, że chce pozbyć się miejskiego stylu życia, czy nie wiesz?


@Shatter: Gdyby napisała że chce obsiewać 20ha rzepakiem i hodować krowy to bym się zgodził, ale wszystko co rzeczona julka opisała można mieć w ramach domu jednorodzinnego z większym ogrodem, i przy takiej skali absolutnie nie wymaga to zmiany stylu życia, ogrodu i parunastu drzewek owocowych można doglądać hobbystycznie, po pracy ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@didolo03: nie, napisałeś głupoty xd kury trzeba pilnować i wokół nich pracować na co dzień, a ty kolejny raz napisałeś "hodować" z błędem.
Przecież o tresurze drobiu napisałem z ironią gościu
A co do szczęścia to jestem nieszczęśliwy, ale może przyjdą lepsze czasy ()
  • Odpowiedz
@patykiem_pisane: no i jeśli masz ogródek mikroskopijny to może nie, ale jeśli masz rzodkiewkę, sałatę, pietruszkę, marchew, cebulę, cukinię i parę innych warzyw to w jeden wieczór wszystkiego nie ogarniesz a tam gdzie skończyłeś zaczynają na bieżąco rosnąć kolejne chwasty i zwłaszcza na wiosnę trzeba je dość uważnie wyrywać bo szybko prztyłumią chociażby pietruszkę czy marchewki
  • Odpowiedz