Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1608
Ze śmieciowych powiadomień z przypadkowych kont na Twitterze dostałem takiego screena.
Julką z miasta myśli, że życie na wsi = życie szlachcianki. Jeszcze te kury żyjące w zgodzie z pieskami i kotami ()

Tak właśnie żyje każdy rolnik, w ogóle nie ma nic do roboty przy utrzymaniu gospodarstwa, to po prostu istnieje i się maluje obrazy na wolnym powietrzu cały di dniami.
#bekazpodludzi #patologiazmiasta #patologiazewsi (w przyszłości hehe) #logikarozowychpaskow #bekazrozowychpaskow #julka
Shatter - Ze śmieciowych powiadomień z przypadkowych kont na Twitterze dostałem takie...

źródło: comment_1673675470xZCPa15JJTNxVWinLyyCA1.jpg

Pobierz
  • 315
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Shatter imo też tak sobie wyobrażłam życie na wsi. Ale mam dom na wsi to wiem jaki to jest zapierdśl nawet przy zwykłym ogródku z uprawa sałaty do obiadu. Więc jakbym tak miała żyć to w skrajnościach. Albo jako turbo biedna. I to będzie ta ucieczka w Bieszczady ( ͡ ͜ʖ ͡) założę uprawę kartofli i będę żyła sobie rozmawiając z wiewiórkami. Albo jakbym miała dużo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Murasame: no a pani ze zdjęcia chce żyć po wiejsku a nie po miejsku, z kurami i bez miejskich problemów. A jeśli będzie żyła z miejskimi sprawami to ani od miasta nie odpocznie, ani nie będzie miała czasu na malowanie na łonie natury, bo trzeba jeszcze dojechać do miasta, zamiast się przejść 5 minut po zakupy
  • Odpowiedz
@Shatter Jak masz 10kur to napewno trzeba codziennie wokół nich chodzić xD. Raz na trzy miesiące wywozisz gówna z wybiegu i kurnika. I codziennie sypiesz ziarno i wodę, latem skoszoną trawę. faktycznie sporo tej pracy xD

Ty totalnie nie masz pojęciu o życiu na wsi. Nasłuchałeś się opowieści kolegów z miasta i myślisz, że pozjadałeś wszystkie rozumy :)
  • Odpowiedz
@patykiem_pisane: no chwasty to tylko część problemu, potem masz na przykład zbieranie, rzodkiewki możesz zbierać praktycznie codziennie, ogórki co drugi dzień, bo inaczej porosną i będą niedobre, wcześniej musisz wszystko zasadzić/zasiać. Nawet w takim przydomowym ogródku to trochę roboty, na pewno dużo częściej niż raz w miesiącu, chociaż na pewno nie musisz rezygnować z życia prywatnego dla pietruszki
  • Odpowiedz
@young_fifi: Jak chce sie kure tylko na jajka to mozna ja zawiezc na eutanazję i utylizację do weterynarza gdy bedzie za stara. Nie ma obowiązku zjeść. Moj ojciec co prawda skubał se i jadł te zwierzaki, ale... Czemu musi?

@Shatter: moj wtary miał kury i króliki, mini szklarnię, sad i duzy ogrod warzywny - z grubsza to o czym marzy ta dziewczyna tylko tak z dwa razy więcej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@patykiem_pisane: praktycznie w ogóle to nie rozwiązuje problemu, bo włókniny trzymasz krótko, bo potem jest pod nimi zbyt gorąco często no i gorzej z nawadnianiem, a wiosny u nas suche
  • Odpowiedz
no chwasty to tylko część problemu, potem masz na przykład zbieranie, rzodkiewki możesz zbierać praktycznie codziennie, ogórki co drugi dzień, bo inaczej porosną i będą niedobre, wcześniej musisz wszystko zasadzić/zasiać. Nawet w takim przydomowym ogródku to trochę roboty, na pewno dużo częściej niż raz w miesiącu, chociaż na pewno nie musisz rezygnować z życia prywatnego dla pietruszki


@Magnolia-Fan: Ale też nie zbierasz cały rok tylko w sezonie. Oczywiście każda roślina
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@didolo03: no trzeba. Przede wszystkim to kur się nie karmi "ziarnem", tylko mieszasz im np. śrutę, ziemniaki albo inne warzywa, dobrze też dorzucić trochę paszy, witamin/koncentratu i kredy na skorupki, żeby nie zjadały jajek.
To, jak często gnój będziesz wywozić, zależy od tego, jak duży masz kurnik i ile masz kur xD
Nie mam kolegów z miasta
  • Odpowiedz
@Axoi: Może zrobić tą z kurą co chce, ponieważ należy do niej. Natomiast uważam to za marnotrawstwo. Wiezienie kurki na eutanazję zamiast ją zjeść brzmi jak poroniony pomysł i pokazuje jak bardzo ludziom na zachodzie się już poprzewracało w dupach.
  • Odpowiedz
@Shatter: znajdzie się jakiś cuckold który nie byłby inaczej w stanie wyrwać laski i da jej malować obrazy w swoim gospodarstwie a on będzie obornik mieszał dla świniów albo co tam się na wsi robi( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Shatter: no to do czego pijesz? co ci nie pasuje w wypowiedzi że kotki będą sobie żyły z kurkami że aż robisz o tym wysryw na wypoku? założe sie że w życiu nie widziałeś kota przy kurze
  • Odpowiedz
@Shatter: typa by się ogarnęła. Szklarnia warzyw to nie jest hektar do przekopania. Posiadane drzew owocowych to też nobrainer jak nie chcesz z tego żyć - byle czasem przyciąć. Po tym jak jej pies zagryzie kurę to też by się ogarnęła.

Kury, ogród to pewnie max 2h dziennie. Prócz ogarniania startu szklarni a OP musiał się zesrać. Taką chłopomanię wśród różowych można promować bo nie jest szkodliwa społecznie. Lepsze to,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Magnolia-Fan: no właśnie, ciekawe, jak ludzie mają działkę w mieście, która jest mikroskopijna w porównaniu do nawet średniego ogródka na wsi, to chodzą na nią regularnie w sezonie, a potem ktoś Ci na wykopie napisze, że na wsi to się wszystko samo robi. Dziwne, że każdy z sąsiadów wiecznie jest czymś zajęty xd
  • Odpowiedz