Wpis z mikrobloga

...oczywiście nie na każdej domenie dało się założyć imię+nazwisko, na niektórych trzeba było dodać pierwszą literę drugiego imienia przed nazwiskiem (imię.x.nazwisko), albo odwrócić kolejność (nazwisko.imię). Gdzie się dało zakładałem też imię.priv jako adres nieformalny. Nigdzie gdzie próbowałem nie dało się już założyć samego imienia ani samego nazwiska (czego należało się spodziewać). Ważne jednak, że udało mi się zgarnąć adresy bez losowych liter czy cyfr.
Mam takie dla dzieci (na gmail, MS i Apple), które założyłem jeszcze przed ich urodzeniem.


@texas-holdem: skąd wiedziałeś 10 lat wcześniej jak będą nazywać się twoje dzieci?
@Castellano: dokładnie tak. W 2009r zakładałem. Wpisałem nazwę serialu który wtedy oglądałem i mi się podobał, a że była zajęta to dodałem swój ówczesny wiek 20.

I tak już korzystam sobie z niego prawie 14 lat


@r5678: madmen20 - to ty? mam sprawę!
@FLAC: Założyłem po kilka opcji żeńskich i męskich (mam maile "niewykorzystane", najwyżej będą dla wnuków, heh).

Pula możliwych/sensownych imion jest wbrew pozorom bardzo ograniczona, jeśli kryteria mają uwzględniać

a) istnienie imienia w standardowym kalendarzu polskich imienin (żadne dziwne spolszczenia zagranicznych imion mnie nie interesowały)
b) uniwersalność międzynarodową w zapisie oraz wymowie (by nie dopuścić do sytuacji, w której trzeba osobie z zagranicy literować imię, oczywiście odpadają zupełnie polskie znaki, imiona typu
@texas-holdem: w tej praktyce jest wszystko spoko poza tym, że możesz musieć zmienić swoje nazwisko.

b) uniwersalność międzynarodową w zapisie oraz wymowie


@texas-holdem: czyli akceptujesz przykładowo imię Julia, Anna, Dawid które mają proste odpowiedniki ENG? Czy nazywasz od razu z angielską pisownią czyli w -> v?
nazwał dzieci, żeby pasowały do adresów


@bh933901: ale nie tylko jeden rodzic decyduje o tym, chyba że buła na mordę żony i ma być tak jak mąż chce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@FLAC: Tak, moje jest na szczęście "międzynarodowe", szeroko stosowane w anglojęzycznych krajach. Dlatego tym bardziej głupio "marnować" je typowo polskim imieniem, które będzie sprawiać praktyczny problem, jeśli dziecko zdecyduje się układać życie za granicą (do czego będę zachęcał). To może przesada ale mam też "uśpioną" spółkę LTD z imieniem córki w nazwie, bo z dobrymi nazwami spółek jest jak z mailami;) Kombinacje imię/nazwisko +consulting albo +entertainment są uniwersalne w zastosowaniu i
@Castellano Ja mam konto na Onecie założone jeszcze w czasach jak serwery były numerowane i wtedy on był w domenie friko2.onet.pl czy jakoś tak. A później zmienili domeny.

To był rok chyba końcówka 97 lub 98 i modem o prędkości 33600 BPS.
nazwał dzieci tak, żeby pasowały do adresów


@bh933901: Poniekąd tak było, jak imię mi się podobało ale nie miało dostępnego adresu w kombo z nazwiskiem to je odrzucałem. Jak piszę wyżej – pula możliwych opcji jest dość wąska... Ale inicjałem drugiego imienia można uratować sytuację. Jak był zajęty adres imię.nazwisko to sprawdzałem imię.a.nazwisko, jak zajęty to imię.b.nazwisko i tak dalej. Tylko te "a" i "b" też musiały być pierwszą literą imion