Wpis z mikrobloga

weźcie powiedzcie że Wy sobie jaja robicie z tym zakładaniem dzieciom maili i


@klaun-szyderca: Nie chcę Ci burzyć światopoglądu ale niektórzy kupują pod kątem dzieci nieruchomości czy zakładają specjalne fundusze inwestycyjne, więc zaklepanie profesjonalnego maila to jakieś absolutne minimum myślenia przyszłościowego o tym, co się dziecku może przydać, gdy dorośnie.
śmiechłam trochę :v a) mam nadzieję, że nie planujesz życia swoich dzieci i nie narzucasz im wymyślonej przez ciebie przyszłości

b) takie podporządkowywanie własnej kultury pod anglosasów to śmiechu warte, mieszkam w UK i polskie "Żaneta" to nic w porównaniu do tego jakie imiona noszą tu imigranci/ich dzieci. Zawsze bardziej uniwersalne można dać na drugie.


@SpoconaPacha: Jaki sens widzisz w nadaniu "bardziej uniwersalnego na drugie", skoro można nadać na pierwsze?

Co
Dziękuję młodemu sobie, że miałem wtedy absolutny kij w dupie i założyłem imienazwisko@gmail.Com jak jeszcze było wolne


@marraju: Ja założyłem sobie w 2003 roku na wp, który do tej pory robi za spamskrzynke, niedługo później na gmailu imie.nazwisko@gmail.com. Parę lat później żona śmiała się ze mnie, jak zaraz po urodzeniu założyłem starszemu synowi (w 2007) tak samo imie.nazwisko@gmail.com ( ponad pół roku temu prawie z dumą podawał ten adres przy rekrutacji
@Castellano: ja mam na odwrót trochę, jako dziecko założyłem email na interii i miałem imięnazwisko@interia.pl, i działał aż do 2021, cały rok się na nim nie logowałem i mi usunęli.
A nie logowałem się bo stworzyłem w 2020 jakiś email na gmailu z dupy w stylu dupasłonia@gmail bo potrzebowałem do jednej strony no i posługuję się nim już 3 lata, podawałem go nawet jak podpisywałem jakieś umowy na internet i tego
@Uuroboros: ja to mądry jestem myślałem że chodzi o dosłownie imienazwisko@gmail.com haha.... Ale coś zbyt dużo by było U mnie w liceum z informatyki prosili o taki i chwała im za to oficjalny imię.nazwisko@gmail.com z kropka ale i tak takich samych z kilkudziesięciu max
takie, że jeżeli podoba mi się "Wojciech" to takie będzie pierwsze i nie muszę ograniczać siebie


@SpoconaPacha: W sensie wyrażasz wyżej troskę, że nadaję własnym dzieciom imiona, które mi się nie podobają? Mocne.

Ja dumnie wszędzie używam polskiego wariantu mojego imienia i wolę czasem przeliterować


Cieszę się z Twojej narodowej dumy ale są imiona, które nie mają "wariantów", gdyż ich wymowa i pisownia są uniwersalne. Mało tego, jak np. ktoś daje
@Castellano:
Jak dobrze było być świadomym i obeznanym użytkownikiem internetu gdy powstawał gmail. Dzięki temu pozajmowałem konta mailowe z samym nazwiskiem, imieniem i nazwiskiem, ksywką i kilka innych śmieciowych. Czasami dostaje nawet jakieś maile z pracy, czy z jakiegoś mniej znanego uniwersytetu USA, gdzie jakiś mniej rozgarnięty człowiek noszący moje nazwisko na odwal się wpisał mojego maila i dzięki temu jestem informowany o jego dokonaniach. Maili tych ofc nie otwieram (
ja mam imie@gmail.com (...) Trzymam, bo pewnie za pare lat będzie można za spoko sumkę shandlować


@dafto: Szczerze mówiąc sam bym poważnie rozważył odkupienie, jakbym zobaczył, że ktoś sprzedaje taki adres z interesującym mnie imieniem. Oczywiście kryterium ceny byłoby kluczowe, więcej niż 1000 bym raczej nie dał osobiście.