Wpis z mikrobloga

Witam, trzy dni temu dodałem ten wpis o tym, jak organizatorzy biegu Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego, edycja 18. dyskryminują Ukraińców, nie pozwalając im wziąć udziału w biegu, ponieważ w zamian mogliby biegać z karabinem. Jako że kilku mirków wysłało e-maile do sponsorów w sprawie popierania dyskryminacji, chciałbym poinformować, że zapis w regulaminie uległ zmianie a z listy sponsorów na stronie organizatora zniknęła PepsiCo.

Wołam plusujących, sorki jak komuś zawracam gitarę, a nie chciał.


#ukraina #wojna
#bieganie
Pobierz B.....0 - Witam, trzy dni temu dodałem ten wpis o tym, jak organizatorzy biegu Nocny ...
źródło: comment_1673605668n1lerzRDvy1XcrVNNDkE9q.jpg
  • 73
@B0b0: Na pewno da się z tym zrobić coś więcej. Najlepiej jakby się znało jakiegoś Ukraińca i spróbowałby się tam zapisać. Ale bez faktycznej próby zapisania się i odmowy, można to pozgłaszać. Na pewno do RPO, masz jeszcze jakieś pomysły?
@szerp: dokładnie. tylko dla pracujących i płacących podatki. jak to państwo ma nie zbankrutować przy takim szastaniu kasą?
tymczasem ludzie umierają na raka, bo nei ma pieniędzy na nowoczesne terapie. jak masz 40-70 lat to już możesz zdychać.
@B0b0: mimo zbrodni, które się dzieją to Rosja i Białoruś pisze się z dużej litery.


@bdg-bro:
zapomnieli jedynie dopisać "białoruś i rosja, (specjalnie z małej)". xD
regulamin pisali ci, co zza klawiatury wojska NATO wysyłali w lutym 2022 na Moskwę. :)
@B0b0: Napisałem e-mail do organizatora. Chcę się dowiedzieć, czy wydano już zezwolenie na ten bieg z tak sformułowanym regulaminem:

Dzień dobry,

Mam pytanie o Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego od 2007 r. edycja osiemnasta.
Czy uzyskali już Państwo zezwolenie na przeprowadzenie tych zawodów; tj. zezwolenie o którym mowa w art. 65 ustawy Prawo o ruchu drogowym?

Z poważaniem,
Dyskryminacja kogokolwiek z powodu tego jakiej jest narodowości, koloru skóry, wyznania itp. powinna być surowo karana. Tymczasem jak widać za normalne uznaje się dyskryminowanie Rosjan i Białorusinów w Polsce. Do niedawna także za normalne uznawało się dyskryminowanie osób które nie wzięły udziału w eksperymencie medycznym w roli królików doświadczalnych i ofiar koronoprzekrętu.
@B0b0: Napisałem wniosek do UM Bydgoszcz, by się dowiedzieć, czy już wydali zezwolenie na tę imprezę i jak wyglądało poprzednie zezwolenie:

Wniosek o udostępnienie informacji publicznej

Na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 r. zwracam się z prośbą o udostępnienie informacji w następującym zakresie:

-Skan zezwolenia na przeprowadzenie imprezy powodującej utrudnienia w ruchu lub wymagającej korzystania z drogi w sposób szczególny,