Wpis z mikrobloga

brzmi tragicznie jesli nie masz #!$%@? w marnowanie energii / ekologię + lubisz nie byc uzaleznionym od samochodu w kazdej sytuacji.


@alex-fortune: mam dwa auta, jedno pali 17l na setkę (tankuję do pełna V-Power 99 raz w tygodniu), do sklepu kilometr dalej jeżdżę autem bo nie będę jak zwierzę nosił siatek

To brzmi tragicznie dla rowerowych aktywistów mieszkających w europie wschodniej, nie dla mnie. Auto to nie uzależnienie, tylko wolność. Nie
dla mnie chwalenie się paleniem 17 litrów na setkę to żenada, a nie powód do dumy xD


@alex-fortune: chwalił bym się gdybym mówił że to przez 400 koni, albo poniżej 5 sekund do setki

Jedyny powód dla którego podałem spalanie, to twój argument o marnowaniu energii. Absolutnie jej nie marnuje, nawet podczas #nightdrive (nocna jazda samochodem bez celu, czasem godzinami)

Co kto lubi. Są biedni którzy muszą liczyć każdy grosz, a
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@jmuhha: doświadczenia z moich podróży - głównie Massachusetts, Vermont i New Hampshire
Kiepskie jedzenie - no chyba że żywisz się codziennie w restauracji. Za porządne żarcie trzeba wyłożyć dużo $$$ w Walmart. W dużych miastach korki korki korki mimo zajebistej infrastruktury drogowej. Poza aglomeracjami USA wygląda jak jedna wielka polska wiocha rozciągnięta na setki kilometrów. Cena opieki zdrowotnej to jakiś absurd. Woda z kranu przy posiłkach w restauracji ( chlorowana która
@jmuhha: słabe jedzenie, konieczność jeżdżenia wszędzie po każdą głupotę z powodu dużych odległości i braku komunikacji publicznej, słaba telekomunikacja i niski poziom cyfryzacji w bankowości i usługach publicznych, mniejsze bezpieczeństwo, ceny służby zdrowie i ubezpieczeń oraz „deductible”.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@jmuhha:

@jmuhha: doświadczenia z moich podróży - głównie Massachusetts, Vermont i New Hampshire


Kiepskie jedzenie - no chyba że żywisz się codziennie w restauracji. Za porządne żarcie trzeba wyłożyć dużo $$$ w Walmart.

xD chodź mi pokaz dobrej jakości żarcie w walmarcie. Owszem dobre żarcie kosztuje ale w marketach typy walmart nawet go nie ma.


. Woda z kranu przy posiłkach w restauracji ( chlorowana która u nas do kibla
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@jmuhha: Sporym minusem jest to, ze to kraj nastawiony na utylitarizm, przez co jest w cholerę starych rzeczy i generalnie jest dosyć mały wybór.
Np wszędzie ale to wszędzie praktycznie wszyscy maja jeden typ gniazdka, trzy typy kratki wentylacyjnej czy dwa modele kibla.
Podobnie z ciuchami - byłeś w paru sklepach i to samo kilka ciuchow ubiera 80% populacji od wybrzeża do wybrzeza.
Oczywiście jak chcesz cos oryginalnego to nie ma
@jmuhha: mój stary mieszkal troche w ameryce i odkąd wrócił, to zakochany w niej. Przy czym wcześniej jakos wielkim zwolennikiem nie był, kwiiikkkk tam to wszystko lepsze cytując jego, az muszę sprawdzic na wlasne oczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
mieszkam w Iowa i jest zajebiscie, po opiekę medyczna i powiązane rzeczy jeżdżę do Polski xD, mieszkam na przedmieściach
@Miguelos: Ale przecież McDonald's to jest żarcie dla najuboższych, więc wszystko się zgadza. Poza tym popularność McD jest najwyraźniej zależna od stanu, bo podczas mojej ostatniej wizyty w Austin (TX), nie spotkałem ani jednego maka w centrum. Natomiast lokalne żarcie (Tex-Mex) było zajebiste.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jmuhha: kiedyś myślałem o stanach ale jednak można tam zginąć za byle co, wszędzie pełno broni i przestępczość. Bardziej interesowałaby mnie jak coś Kanada lub szwajcaria
Co kto lubi. Są biedni którzy muszą liczyć każdy grosz, a są tacy co nie muszą się z tymi pierwszymi liczyć ()


@Atreyu: Zaraz, Ty serio myslsiz ze tu chodzi o kasę? Wpadłeś na to, że nawet jeśli na coś Cię stać, to może są inne powody by czegoś nie robić? xD