Wpis z mikrobloga

Czy jest jakiś prosty sposób na łączenie się z domowym wi-fi nie będąc w domu? Jakieś proxy albo VPN?

Mam w domu telefon, który służy mi za kamerę online. Chciałbym się z nim zdalnie połączyć aby zobaczyć co się nagrało albo zobaczyć live co się aktualnie dzieje. Filmy są zapisywane na serwerze jak i na tel. Korzystam z apki "IP Webcam" i tam jest panel staerujący no ale dostęp do niego jest tylko z wewnątrz sieci, dla urządzeń podłączonych do tego samego wifi.
Wcześniej planowałem, żeby telefon każdy zapisany film wrzucał na dropboxa, ale niestety mam z tym jakiś problem i po jakimś czasie poprostu przestaje wysyłać do chmury

#vpn #siecikomputerowe #internet #komputery #serwery #pytanie #kiciochpyta #android #telefony #monitoring
  • 19
@sambalsam: jak ma wewnętrzne IP to co mu to da? Najniższym kosztem to zapytać dostawcę o możliwość publicznego IP i przekierować porty (nie będzie musiał opłacać serwera VPN i bawić się w konfigurację). Wtedy też zabezpieczenie tego wszystkiego spada na jego głowę bo serwer jak i modem/router będzie wystawiony na świat. ;)
@sambalsam: Inaczej - brak publicznego adresu IP. Większość usługodawców dla klienta indywidualnego oferuje publiczny adres IP za dodatkową opłatą bo też szukałem coś z publicznym.
@sambalsam: Tak jak w przypadku każdego urządzenia sieciowego - masz przypisany swój adres IP dla modemu. Jeśli nie jest publiczny to z zewnątrz nie dobijesz się do swojej sieci lokalnej. Bo myślisz, że jak to działa? Mając podłączony komputer do np. routera to masz przecież lokalny adres i możesz się łączyć tylko z lokalnymi adresami? No nie. Możesz odwiedzać strony internetowe (serwery z publicznym adresem IP) jak i z lokalnej sieci.
@Pietr: każdy ma jeden publiczny adres IP, inaczej nie będziesz w stanie korzystać z internetu. Nie ważne czy to sieć komórkowa czy provider w bloku. Możesz sprawdzić swój publiczny adres tutaj http://ip-api.com/json. Gdyby było inaczej to oznaczałoby to, że cały czas jesteś anonimowy. Myślę, że pomyliło Ci się z tym, że provider może zmienić twój publiczny adres IP, nie masz go przypisanego na stałe
@sambalsam: Zgadza się, jest to adres IP ale w zależności od operatora może to być publiczny bądź prywatny adres IP. Jeśli jest publiczny to "ze świata" możesz go "pingować", jak prywatny to nie. Może tobie się pomyliło i myślisz, że jeśli ktoś go widzi to znaczy, że jest publiczny? No nie. To jest po prostu Twój adres IP.
Czyli chcesz powiedzieć, że np. taki T-Mobile czy wszyscy inni usługodawcy chcą dodatkowe
@sambalsam: Powiem Ci tak. Zazwyczaj każdy klient dostaje swój indywidualny adres IP. Zaś zdarzają się wyjątki np. u siebie na wiosce kiedyś miałem internet radiowy. Tutaj wszystko działało po ich lokalnej sieci. Nawet po kilkaset osób miało jeden adres IP więc jak chciało się coś pobrać ze strony, która ma limity to graniczyło z cudem bo wieczne napisać "wykorzystałeś limit, spróbuj za godzinę" czy za 24h. Ale generalnie w sieci mobilnej,
@Pietr: właśnie to mnie zmyliło, kiedyś bawiłem się z Raspberry PI + kamerka i modelami do znajdywania twarzy i dało się bez problemu przekierować porty i widzieć wszystko z zewnątrz bez proszenia o publiczny adres. Ale to dobre kilka lat temu