Wpis z mikrobloga

@Urajah: O feedback prosi się również corocznie i warto tam napisać swoje uwagi. U mnie są one anonimowo przedstawiane pracownikom. Poza tym wypowiadasz sie ze amerykańskie korpo to i tamto. Każda firma sie troche różni od siebie w kwestiach awansów i oceny pracowniczych.
To był prywatny formularz google.


@sliti666: a no to team leaderka faktycznie zje*ana. Jak się prosi o feedback prywatnie to wręcz jest OK dostać negatywny bo można się przygotować potem na review ze swoim managerem (spora szansa że on też widzi to co widzą direct reports)
ale wiadomo, że chodzi o to by ludzie dali im podkładkę pod awans i pisali same superlatywy.


@Urajah: To niech pracuje porządnie a nie liczy, że ludzie będą ściemniać bo panience się awans marzy XD
@sliti666: u mnie w korpo zrobili anonimową ankietę na temat zadowolenia z pracy. 3/4 kraju. Miało być anonimowo, ale wyszło, że dokładnie wiedzą który oddział, która grupa jak odpowiadała. Jak ja w grupie mam 15 osób, i 1/3 powiedziała, że myśli nad zmianą pracy ze względu na zarobki, to dość łatwo dojsc kto tak napisał.

Anonimowo xD
@cienki137: A to znam to XD U mnie też robili jakąś ankietę i w trakcie wywiadu okazało się, że wyniki będą podzielone na zespoły (nasz zespół 6 osób), więc łatwo było dojsć do tego jak, kto odpowiadał...
@sliti666: ahaha ale mi przypomniałeś, jak zmieniałem działy to poprzednia TLka poprosiła mnie o konstruktywny feedback jej pracy... no to bardzo szczegółowo i dyplomatycznie opisałem w jakich aspektach pracy daje dupy po całości. Inba taka była, że w poprzednim teamie na spotkaniach ponoć do tej pory są do niej odwołania xDDD
Jak macie małe uwagi to mówicie o tym w 4 oczy lub wysyłacie maila. Wtedy "góra" nie ma do tego wglądu i nie robicie tej osobie bałaganu w "kartotece".


@Urajah: Jak w polsce ma być lepiej, albo w ogóle, jeśli ludzie tak jak ty mają problem z tym żeby nie oszukiwać ludzi?

To to samo jak branie dotacji na lewo. To samo jak oszukiwanie w drugą stronę "Areczku, ja dopłacam do
Tutaj wychodzi toksyk, który nie rozumie czym jest networking.


@Urajah: toksyczne to są te układy i układziki. Należy kłamać, żeby ktoś niekompetentny dostał awans? xD
@Urajah: czy ty masz rozum i godność człowieka? To przez takie chodzenie na paluszkach na stanowiskach zarządczych siedzą w większości debile. Albo #!$%@? mówmy wprost jak jest, albo nie róbmy wcale, bo taka praca nie ma sensu. Do roboty się nie przychodzi miziać po pisiorkach.