Wpis z mikrobloga

#korposwiat #korpo #pracbaza

Moja Team Leaderka poprosiła o feedback wszystkich z zespołu. Jako jedyny jej nie poklepałem po główce i napisałem co mi się podoba, a co ma moim zdaniem do poprawy. Dzisiaj na spotkaniu 1:1 była o to fochnięta... I weź tu z takimi ludźmi pracuj...
  • 114
  • Odpowiedz
@Urajah: O feedback prosi się również corocznie i warto tam napisać swoje uwagi. U mnie są one anonimowo przedstawiane pracownikom. Poza tym wypowiadasz sie ze amerykańskie korpo to i tamto. Każda firma sie troche różni od siebie w kwestiach awansów i oceny pracowniczych.
  • Odpowiedz
To był prywatny formularz google.


@sliti666: a no to team leaderka faktycznie zje*ana. Jak się prosi o feedback prywatnie to wręcz jest OK dostać negatywny bo można się przygotować potem na review ze swoim managerem (spora szansa że on też widzi to co widzą direct reports)
  • Odpowiedz
ale wiadomo, że chodzi o to by ludzie dali im podkładkę pod awans i pisali same superlatywy.


@Urajah: To niech pracuje porządnie a nie liczy, że ludzie będą ściemniać bo panience się awans marzy XD
  • Odpowiedz
@sliti666: u mnie w korpo zrobili anonimową ankietę na temat zadowolenia z pracy. 3/4 kraju. Miało być anonimowo, ale wyszło, że dokładnie wiedzą który oddział, która grupa jak odpowiadała. Jak ja w grupie mam 15 osób, i 1/3 powiedziała, że myśli nad zmianą pracy ze względu na zarobki, to dość łatwo dojsc kto tak napisał.

Anonimowo xD
  • Odpowiedz
@cienki137: A to znam to XD U mnie też robili jakąś ankietę i w trakcie wywiadu okazało się, że wyniki będą podzielone na zespoły (nasz zespół 6 osób), więc łatwo było dojsć do tego jak, kto odpowiadał...
  • Odpowiedz
@sliti666: ahaha ale mi przypomniałeś, jak zmieniałem działy to poprzednia TLka poprosiła mnie o konstruktywny feedback jej pracy... no to bardzo szczegółowo i dyplomatycznie opisałem w jakich aspektach pracy daje dupy po całości. Inba taka była, że w poprzednim teamie na spotkaniach ponoć do tej pory są do niej odwołania xDDD
  • Odpowiedz
Jak macie małe uwagi to mówicie o tym w 4 oczy lub wysyłacie maila. Wtedy "góra" nie ma do tego wglądu i nie robicie tej osobie bałaganu w "kartotece".


@Urajah: Jak w polsce ma być lepiej, albo w ogóle, jeśli ludzie tak jak ty mają problem z tym żeby nie oszukiwać ludzi?

To to samo jak branie dotacji na lewo. To samo jak oszukiwanie w drugą stronę "Areczku, ja dopłacam do
  • Odpowiedz
Tutaj wychodzi toksyk, który nie rozumie czym jest networking.


@Urajah: toksyczne to są te układy i układziki. Należy kłamać, żeby ktoś niekompetentny dostał awans? xD
  • Odpowiedz
@Urajah: czy ty masz rozum i godność człowieka? To przez takie chodzenie na paluszkach na stanowiskach zarządczych siedzą w większości debile. Albo #!$%@? mówmy wprost jak jest, albo nie róbmy wcale, bo taka praca nie ma sensu. Do roboty się nie przychodzi miziać po pisiorkach.
  • Odpowiedz