Wpis z mikrobloga

#korposwiat #korpo #pracbaza

Moja Team Leaderka poprosiła o feedback wszystkich z zespołu. Jako jedyny jej nie poklepałem po główce i napisałem co mi się podoba, a co ma moim zdaniem do poprawy. Dzisiaj na spotkaniu 1:1 była o to fochnięta... I weź tu z takimi ludźmi pracuj...
  • 114
  • Odpowiedz
Toksyczne to jest klepanie takich jeleni po głowie i one właśnie potem awansują a chu*** potrafią.


@Benio_Czarodziej: W moim oryginalnym komentarzu masz, że chodzi głównie o małe uwagi. Jak ktoś nie ogrania zupełnie i psuje pracę innym to duża sprawa i, znowu, w oryginalnym komentarzu piszę, że wtedy należy jechać ostro.
  • Odpowiedz
Każda firma sie troche różni od siebie w kwestiach awansów i oceny pracowniczych.


@LouieAnderson: Zależy co widzi dana osoba oceniana, a co widzi góra. IMHO informacja puszczona w eter może dać dużo smrodu danej osobie, więc szczególnie z negatywami należy pomyśleć czy to jest pierdoła (w 4 oczy, mail, slack) czy jest to duży problem (pisanie skarg do HR i uwagi w 360 reviews).
  • Odpowiedz
@Urajah: widzę zwolennik grania w korporacyjne polityczne gierki nam się tutaj przedstawił. Nawet sobie nie zdajesz, że tacy ludzie jak ty są powodem dla których korporacje są znienawidzonym miejscem pracy dla wielu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Urajah: #!$%@?, a co powiesz na członka zespołu, który w sumie ma konflikt z każdym, eskaluje innych członków zespołu gdy mu coś nie pasuje, #!$%@? się w pracę innych (nie, nie jest TL, a jedynie szarym pracownikiem) i robi sporo "dodatkowych rzeczy" takich jak np. mierzenie efektywności pracy innych pracowników bez wiedzy TL?
  • Odpowiedz
@sliti666: Wiesz, kwestia jest jeszcze formy. Nie mówię, że jej nie było ale łatwo powiedzieć, że ktoś jest wujowy ale trudniej to przerodzić w coś konstruktywnego.
  • Odpowiedz
@Urajah:

Jak macie małe uwagi to mówicie o tym w 4 oczy lub wysyłacie maila.


Oo Gościu - dobrze ogarnięte.
Mądry Szef doceni i pociągnie za sobą.
A kretyn ... - krzyżyk na drogę, niech awansuje i idzie.
  • Odpowiedz
@Gary91: Na bazie swoich doświadczeń widzę, że baby nie za bardzo ogarniają zarządzanie zespołem. Byłem zaledwie w ciągu roku w trzech zespołach, gdzie Team Leaderką była kobieta i zawsze Cię wypytuje o jakieś pierdoły z życia prywatnego, albo próbuje bawić się w wychowawcę, czasem nawet moralizować i to dopiero jest ciekawe. Mimo to często nie potrafią się przyznać do błędu i przeprosić, gdy wiedzą, że są w błędzie, bywa czasem śmiesznie,
  • Odpowiedz
@sliti666: To powinieneś jej powiedzieć, że chciałeś być wobec niej szczery, żeby mogła też wiedzieć gdzie popełnia błędy. Każdy chyba powinien chcieć wiedzieć jakie ma słabości, co jest do poprawy, a nie tylko ciągłe słodzenie sobie i klepanie po pleckach, przecież w ten sposób nie zrozumie, że coś jest nie tak i tylko sobie robi pod górkę.
  • Odpowiedz
a co powiesz na członka zespołu, który w sumie ma konflikt z każdym, eskaluje innych członków zespołu gdy mu coś nie pasuje, #!$%@? się w pracę innych (nie, nie jest TL, a jedynie szarym pracownikiem) i robi sporo "dodatkowych rzeczy" takich jak np. mierzenie efektywności pracy innych pracowników bez wiedzy TL?


@zielony_goblin: Z punktu widzenia góry? Zostawiasz albo jego albo zespół - zależnie kto jest niezbędny dla procesów biznesowych. Ew. robisz
  • Odpowiedz
@Urajah: dzis miałem rozmowa z TL bo tak sie pracowac nie da. Zreszta mam poparcie całego teamu. Zapytałem sie go dzis grzecznie czy mogłby przejac x i y co de facto jest w jego zakresie obowiązkow, ale on sobie ustawil jakis podział, że ja robie to to i to bo tak naprawdę TL nie kontroluje naszej pracy (i dobrze). To kazał mi iść do TL bo on nie jest od ustalania
  • Odpowiedz