Wpis z mikrobloga

@phervers: każdy widok na bazie? przy okazji często też jak mam połączenie np. user + usertype to łącze i dodaje nazwe typu przecież nie będę przełączać zakładek i sprawdzać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
chyba chodzi o jawne podanie słów INNER / OUTER.
zwykły JOIN jest z automatu inner, a drugi najpopularniejszy LEFT JOIN jest OUTER - ja tez nie spotkałem sie żeby ktoś explicite pisał INNER/OUTER
ale jakoś nigdy nie widziałem żeby ktoś to stosował w praktyce.


@phervers: a pracujesz przy czystym SQLu czy jedziesz na ORMach? xD jak to drugie to jak nie czytasz dokumentacji to możesz nie wiedzieć czego pod spodem metoda używa
Dla mnie największy mindfuck to kto używa crossjoina


@TotalDisaster: kiedyś pisałem migrację przy pomocy wewnętrznego frameworka, gdzie właśnie użyłem cross joina bo tego wymagał model. Te wszystkie rodzaje joinów (poza right, bo przecież wszyscy używają left) mają zastosowanie, choć i tak inner i left to 99.9% przypadków
@phervers: Pomijając fakt, że join to inner. W 80-90% przypadków idzie je rozwiązać prostymi patentami i najpopularniejszymi funkcjami. Problem pojawia się przy tych pozostałych kilku procentach, kiedy trzeba otworzyć w głowie szufladkę "wiedza nieprzydatna" i wykorzystać zawartość. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@phervers: Ja kiedyś (jak dobrze pamiętam) użyłem w sytuacji gdzie w jednej tablicy były przypisania id do numeru artykułu a w drugiej id przypisane do atrybutów tego artykułu (np. nazwa, waga). I jak chciałem uzyskać atrybutu artykułu to innej join zwracał atrybuty po zapytaniu o numer produktu.