Wpis z mikrobloga

@littlexhamster: Polecam Manchester. Każdy rodzaj pracy jaką sobie wymyślisz tam jest, życie nocne okej, dla mnie to taki mały Londyn bez minusów mieszkania w Londynie. Wszystko tam jest, samo miasto duże, fajnie płacą a jeszcze nie jest tak drogo. A teraz to już w ogóle cany domów tanieją.

@Przytulnie: ja juz wczesniej mieszkalam w Anglii, ale bylo to male, nudne miasteczko, dlatego teraz szukam czegos innego, nie potrzebuje miasta typu Londyn, chcialabym tez, zeby bylo w miare bezpiecznie. No i oczywiscie, zeby podroz z mieszkania do pracy nie trwala godzinę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@littlexhamster: mieszkałem i mieszkam nadal na południu i polecam Brighton i okolice (Worthing, Eastbourne). Samo Brighton ma wszystko czego szukasz, ale jest drogo. Okoliczne miasteczka mają mniej życia nocnego, za to jest spokojniej, bezpieczniej i taniej. Pracy wszędzie jest w opór w south east. Najlepsza pogoda w uk.
Oprócz tego Bristol wydaje się super miejscem do życia.
@Przytulnie: niestety tam gdzie jest fajnie, jest drogo. Jak chcesz tanio, to jedź do Szkocji, ale nie narzekaj wtedy na deszcz, zimnicę i deprechę :/
Według mnie już warto się osiedlić gdzieś gdzie jest spoko. Droższe miejsca mają też to do siebie, że pracy jest więcej i lepsze możliwości awansu, nauki itd.
@littlexhamster: miasto do pracy w magazynach i fabrykach, centrum brzydkie, ogolnie nie ma co robić specjalnie, pracy w sekotrach innych niz fizyczna to średnio, brzydko brudno, a koszty zycia jakoś mega tanie nie są. Myśle ze w tych cenach idzie sie zakrecic w fajniejszym miejscu, juz nawet Nottingham. Na chwilę wporzo, ale na dluzej bym tu nie zostawał
@littlexhamster: Potwierdzam, że Bristol jest bardzo przyjemny, przy czym faktycznie jest tu nieco drożej niż w innych wymienianych miejscach. Ale za to dużo się tu dzieje i można poznać całe masy fajnych ludzi
@Budo: Ja się z Tobą całkowicie zgadzam, ale jeśli dla OPki cena jest ważna, to wątpię, że wybierze Bristol. A tak zrozumiałam post OPki. Ja sama to miejsce bardzo lubię, dużo młodych, kreatywnych, inteligentnych ludzi, sporo pracy w zawodach inżynieryjnych, co dla mnie jest ważne. W Brighton nie byłam nawet na krótko, więc się nie wypowiem.
P.s. Ja nie wyjeżdżam do Szkocji, choć w sumie bym mogła w mniejszym miejscu mieszkać