Wpis z mikrobloga

@Gerax9: co? XDDD Piszesz tezę, później sobie na nią odpowiadasz i dopowiadasz niestworzone historie. Wiem, że trolujesz, ale w sumie mogę ci odpowiedzieć.

Czyli Bóg to okrutnik


@Gerax9: Sugerujesz, że to wynika z tego co napisałem, a to nieprawda. Nieprawdziwa jest również twoja teza, bo

który zmusza nas do podejmowania decyzji i tym samym tych, którzy nie wiedzą, że czynią źle


@Gerax9: Księga Wyjścia została napisana około roku 1370
Po co tworzyć cokolwiek?


@Gerax9: Jeśli jesteś istotą doskonałą, to naturalne jest, że chcesz się swoją doskonałością podzielić i uszczęśliwić nie tylko siebie ale też coś co możesz w swej wszechmocy na swoją chwałę stworzyć.
Nie zmuszam @Nieszkodnik do jego respektowania mówiąc, że to Prawo też go obowiązuje. To, że on tak to odczuwa jest jego problemem. Nie ma z mojej strony żadnego przymusu do jego przestrzegania.


@qluch: niestety są wśród nas ludzie, którzy tego nie rozumieją i próbują przymuszać innych do rezygnowania ze swojej wolnej woli w imię szerzenia Prawa Bożego, co samo w sobie jest już jego łamaniem XD
Czy zatem nie jest to egoizm?


@Gerax9: czy chęć podzielenia się swoim wiecznym szczęściem jest egoizmem? Czy Szatan nie wiedział co czyni kiedy odłączył się od Boga?

Zobacz, że ludzie nie zostali potraktowani jak Szatan, dlatego, że podstępem zostali nakłonieni do grzechu. Dlatego Bóg nie potępił ludzi jak Szatana ale zamiast tego oddał swojego Syna, żeby nas odkupić z naszych win. Czy to brzmi dla ciebie jak egoizm?
Spodziewałem się takiej odpowiedzi, ale nie satysfakcjonuje mnie ona.


@Gerax9: to świetnie, na tym polega filozofia

To implikuje, że "chcenie" Boga powoduje potępienie wielu jego stworzeń. Czy zatem nie jest to egoizm?


@Gerax9: znowu to robisz - stawiasz bzdurną tezę i natychmiast artykułujesz na jej podstawie wnioski.
to jest tylko twoja opinia i nie ma ona wartości dodanej do tego tematu.


@qluch co czyni zdanie drugiego człowieka wartym wzięcia pod uwagę?

Nazywanie złem tego co ci się wydaje złe bez względu na Prawo Boskie jest grzechem pierworodnym.


@qluch czyli nie myśleć, nie mieć swojego zdania, ślepo podążać za wskazówkami bliskowschodnich pasterzy sprzed dwóch tysięcy lat, zaktualizowanymi przez biskupów w celu lepszej kontroli populacji.

Dlaczego tylko grzeszy troszkę a nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@qluch:

Jeśli jesteś istotą doskonałą, to naturalne jest, że chcesz się swoją doskonałością podzielić i uszczęśliwić nie tylko siebie ale też coś co możesz w swej wszechmocy na swoją chwałę stworzyć.


I co, jak oceniasz efekt końcowy? ( ͡º ͜ʖ͡º)
czyli nie myśleć, nie mieć swojego zdania, ślepo podążać za wskazówkami bliskowschodnich pasterzy sprzed dwóch tysięcy lat, zaktualizowanymi przez biskupów w celu lepszej kontroli populacji.


@Lesny_Ghul: nic takiego nie napisałem. Dlaczego przypisujesz mi takie wypowiedzi? Jeśli używałbyś myślenia to łatwo zauważyłbyś, że droga grzechu jest łatwa bo posiada tysiące ścieżek a droga Prawdy jest jedna, wąska i kręta dla człowieka. Istnieje tylko jedna doskonałość, jedno piękno i dlatego istnieje tylko jedna
@qluch: Jeśli Bóg jest wszechmocny i wszechwiedzący to gdzie znajduje się "wolna" wola człowieka? Jeśli wie wszystko, zna również twoją przyszłość, a czymże jest przyszłość, jak nie konsekwencją przeszłości? Czy człowiek, który urodził się z jakimiś wadami genetycznymi, w domu pełnym alkoholu, narkotyków i przemocy, to jest skazany na wieczne potępienie? Mimo, że to nie był jego wybór urodzić się w takim domu, wychowywać w takim środowisku?
Dlaczego przypisujesz mi takie wypowiedzi?


@qluch nie przypisuję, wyciągam wnioski.

Cierpienia nie powoduje Bóg


@qluch stworzył istoty które to cierpienie zadają.

to dlaczego nie grzeszysz więcej?


@qluch grzeszę według potrzeb i możliwości. Czemu uważasz że powinienem grzeszyć więcej?

kłamiesz, nic co tu napisałeś nie jest zgodne z prawdą.


@qluch co jest nie zgodne z prawdą? To że człowiek nie jest doskonały? Czy to żart mamy się ukorzyć przed bogiem i przeprosić za
Jeśli wie wszystko, zna również twoją przyszłość, a czymże jest przyszłość, jak nie konsekwencją przeszłości?


@ProudHeaven: to jest postawa protestantów czyli predestynacja. To, że Bóg wie wszystko, nie oznacza, że nasze pojęcie czasu jest tożsame z tym co widzi Bóg. Te wszystkie epikurejstwa i "sprytne" wyjaśnienia na to, że Bóg nie istnieje zakładają, że wiemy jak Bóg patrzy na ten świat. Toteż mieszanie teologii z fizyką jest pomyłką, bo fizyka nie