Wpis z mikrobloga

Pomyśl, jak bardzo przekonująca historia Jezusa musiała być dla pierwszych chrześcijan opisanych i nieopisanych w NT (Dzieje Apostolskie, Listy), że po pierwsze sami świadczyli o swoim kontakcie duchowym z Bogiem, a po drugie tak mocno uwierzyli, że na szali kładli swoje życie, kiedy kazano im zadać kłam swojej wierze.

Mnie to ( inne rzeczy) przekonało.


@dominowiak: Taki sam argument można podać na twierdzenie, że Mahomet doznał objawienia. Wielu muzułmanów jest w
  • Odpowiedz
Taki sam argument można podać na twierdzenie, że Mahomet doznał objawienia


@mezosomy: Mahomet twierdzi, że doznał objawienia duchowego.
Współcześni Jezusowi doznali objawienia również fizycznego, popartego i poprzedzonego ponadtysiącletnią religią bogata w przepowiednie tego co właśnie na ich oczach się działo.
Nie znam się specjalnie na Islamie, więc może się mylę, ale wydaje mi się, że według tej religii Mahomet był jedyną osobą, która doznała objawienia i to nie "bezpośrednio", tylko przez
  • Odpowiedz
przecież Mahomet znał Torę/Biblię, więc miał wybór gdzie się wpasować ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Nieszkodnik: ja o tym wiem byku ( ͡° ͜ʖ ͡°) generalnie mam swoje zdanie na temat tego jak, po co i w jakich okolicznościach powstał i powstawał Islam, ale nie jest ono oparte na poważnych źródłach naukowych, więc nie będę się nim dzielił.
  • Odpowiedz
Bo nie będziesz podważał tego, że na przykład zazdrość unieszczęśliwia człowieka?


@qluch: oczywiście, ja na przykład podważę tak generalne stwierdzenie. Zazdrość może być przecież impulsem do osiągnięcia szczęścia, nieprawdaż?
  • Odpowiedz
Stwierdzenie, że Prawo Boże obowiązuje nas wszystkich nie uprawnia go do zamieszczenia tego obrazka.


@qluch: prawo Boże według Koranu również obowiązuje wszystkich? A prawo Tory? Zapisy Tipitaki? A może jednak Śruti?
Widzisz, misyjność też jest gwałtem na psychice innych osób. Rób swoje w milczeniu, nie próbuj wpływać na innych takimi stwierdzeniami, że twoje wierzenia obowiązują wszystkich...
  • Odpowiedz
Gdyby Bóg jednym gestem zniósł zło, to nie dość, że utracono by pojęcie dobra, to musiałby odebrać człowiekowi wolną wolę, która także może prowadzić do jakiegoś zła. To logiczna konsekwencja.


@podatnik_fundator: czeka, czekaj, to w Raju już nie potrzeba wolnej woli? Bo tam zła nie ma, co nie? To czym jest Raj? I dlaczego wolna wola była potrzebna na Ziemi, jeśli do Raju mają trafiać zmarłe ochrzczone noworodki, które w żaden
  • Odpowiedz
no jak może być, jak wolna wola to zło? A w Raju z definicji zła być nie może, bo zło jest w piekle, co nie?


@Nieszkodnik: Rozmawiamy o życiu pozagrobowym, czy o cytatach? Po drugie, skąd wziąłeś informację, że w raju nie może być zła, gdzie taka definicja? O życiu po śmierci nie wiemy NIC, dla wierzących jest nagroda, życie wieczne w Królestwie Bożym. Wizję raju chyba zapożyczyłeś od sekty świadków
  • Odpowiedz