Wpis z mikrobloga

grzech to sprawianie sobie krzywdy. Miłosierny Bóg wygnał ludzi z Edenu aby mogli umrzeć i czekać na wybawienie pod postacią Słowa Bożego które przyszło na świat.


@qluch W jaki sposób krzywdzę siebie popełniając domniemany grzech? Czemu śmierć jest niezbędna do zbawienia?

@Lesny_Ghul: bo zostaliśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga.


@qluch a więc wszystko co czynimy jest boskie, zarówno dobro jak i zło. Bo bóg przecież nie grzeszy, nawet jak skazuje
Oczywiście że możesz przemalować zielony kamień na czerwono...


@Nieszkodnik: oczywiście, że nie możesz dlatego dyskusje z gimboateistami są jałowe.

Czy Bóg może zwiększyć jeden z boków prostokąta powyżej 90 stopni? Nie może? hurr durr Bóg nie jest wszechmogący ONE ONE

Filozofowie greccy to robili w ramach zwykłego trollowania czyli zachęty do intelektualnej dyskusji, a gimboateiści to wrzucają na poważnie xD
dotyczy to też 8-miesięcznego dziecka, gwałconego i zabitego przez zwyrodnialców?


@Nieszkodnik: każdego, nie wiem dlaczego wymieniony wyżej przykład ma być wyjątkowy od tysięcy lat krzywd, grzechów i bestialstwa ludów które paliły niemowlęta na stosach lub wykorzystywały seksualnie. To nie Bóg to czyni tylko ludzie ludziom. Dlaczego uważasz, że Bóg ma coś z tym wspólnego. Bóg umarł za ciebie i mnie i umarł z tym dzieckiem. Ale Bóg zmartwychwstał i ty i
@Nieszkodnik według chrześcijan Szatan zarzucił Bogu, że ten źle sprawuje władzę nad światem i że ludzie służą mu nie z własnej woli tylko z przymusu w związku z czym Bóg aby udowodnić, że Szatan się myli pozwala mu oddziaływać na ziemię i wyrządzać całe zło, a chrześcijanie, którzy mimo tego zła ufają boskiemu planowi z własnej nieprzymuszonej woli mają być dowodem na to, że Szatan nie ma racji i mają być za
oczywiście, że nie możesz


@LifeReboot: podaj choć jeden argument za tym, że nie możesz fizycznie udać się do Castoramy, kupić dwa pojemniki farby kryjącej , wziąć kamień, pomalować go na zielono, a następnie, po jakimś czasie, przemalować go na czerwono. Co ci stanie na przeszkodzie? Jestem cholernie ciekawy...
Po co Bóg stworzył człowieka jeżeli wiedział, że tych którzy go nie posłuchają ześle do piekła? Czy nie jest to okrucieństwo?


@Gerax9: To samo pytanie można zadać inaczej. Po co Bóg tworzył stworzenie (aniołów i ludzi) skoro wiedział, że część z nich się mu sprzeciwi? Tutaj potępienie jest formą nie kary ale wyboru. Lucyfer miał wybór podążyć za Bogiem i jego planem lub się mu sprzeciwić.

Szatan mówi że nie będzie
Widocznie są podstawy do takich stwierdzeń


@Nieszkodnik: nie ma. Już ci to wyjaśniłem poprzednio. Dlaczego nadal ignorujesz to? Ten "Epikurejski" wywód ma fałszywe podstawy.
no i? Widocznie są podstawy do takich stwierdzeń, bo inaczej byłoby zaznaczone w EB, że to fake i Photoshop co nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Nieszkodnik: przecież napisano tam, że te słowa są jedynie Epikurowi przypisywane i to inteligentnym ludziom w zupełności wystarcza, żeby wiedzieć o co chodzi. A jeśli tobie nie wystarcza, to co to o tobie mówi? ( ͡° ͜ʖ ͡°)