Wpis z mikrobloga

przy czym żeby bot tak umiał, to wrzucono do niego bez pytania twoją pracę, a finalnie zostanie to użyte przeciwko tobie. I to tylko jeden z wielu powodów, z których te generatory powinny być zdelegalizowane


@bzdr: zgodnie z tą logiką ty też uczyłeś się rysować na podstawie prac dawnych mistrzów więc twoja sztuka powinna być zdelegalizowana
Na szczęście jestem osobą techniczną i kompletnie nie rozumiem twojej odpowiedzi. Że jakiś model sobie generuje obrazy w oparciu o algorytm odszumiana gaussowskiego implikuje, że jest on zdolny do tworzenia własnych oryginalnych pomysłów?


@Flypho: no i właśnie o to mi chodziło, że nie rozumiesz. Artykuł który zalinkowałem to czubek góry lodowej, a Ty to strywializowałeś nazywając degaussem (który zresztą w ogóle nie ma z tym nic wspólnego).

To tak jakbym Ci
@BennyLava:

(który zresztą w ogóle nie ma z tym nic wspólnego).

Nie no, zupełnie nie ma nic wspólnego. Jest tylko algorytmem będący bazą do generowania obrazów.
Ale dobra, pomińmy aspekt techniczny - zadałem ci bardzo konkretne pytanie i mam wrażenie, że próbujesz odwrócić kota ogonem spychając tory rozmowy na niepotrzebne technikalia, o których zresztą nie masz pojęcia xD.
Sparafrazuję moje pytanie - skąd bot o którym mówimy miałby brać oryginalne myśli
@bzdr @Flypho
A artyści pytają o zgodę podpatrując prace innych artystów i potem kopiując ich elementy u siebie?

@Karhun: Bot też się w ten sposób uczy i potrafi do wygenerować własny styl, im dalej technologia pójdzie, tym będzie to prostsze. I mam nadzieję, że następny razem jak zobaczysz jakąś mocną inspirację przez artystę innym artystom, to zabronisz mu tworzyć. A nie poczekaj... wtedy nikt by nie mógł tego robić XD
@bzdr: @KaiserBrotchen: przecież artyści sami tak robią. Kopiują innych artystów i zdjęcia ze stocka. Zapytaj dowolnego artystę, to ci pokaże swój folder 200gb z pokatalogowanymi zdjęciami i obrazkami z ściągniętymi z neta. Chyba, że to tradycjonalista, to pokaże ci swoje pudło z albumami typu "prace wszystkie Klimta", "architektura renesansu" i segregatorami pełnymi wycinków z gazet.
A artyści pytają o zgodę podpatrując prace innych artystów i potem kopiując ich elementy u siebie?

@OktawianAugust:
A nazwałbyś artystą faceta, który sprejem #!$%@? taśmowo obrazy koło plaży w Sopocie? Bo ja nie.
przy czym żeby bot tak umiał, to wrzucono do niego bez pytania twoją pracę, a finalnie zostanie to użyte przeciwko tobie. I to tylko jeden z wielu powodów, z których te generatory powinny być zdelegalizowane


@bzdr: złóż to w jedno zdanie i powtórz przyczynę, dla której niby powinny być zdelegalizowane.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@OktawianAugust: przecież w obrazach ai nie ma logiki, nawet gdy spromptujesz że w tle postaci ma być sala balowa ze sztandarami z czerwoną kropką to każda kropka będzie się różnić, nie będą takie same, ba na niektórych może będzie nawet kwadrat. W tym nie ma duszy
@Flypho: No on nie kopiuje innych prac, a rzeczywistość, w przeciwieństwie do Picassa, Turnera czy Goya ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Karhun: To się zdecyduj czy złe jest kopiowanie czy "brak duszy", bo jak ci argument się posypał, to wymyślasz coś do czego się nie odnosiłem w żaden sposób.
@mozis: graty za nie spermienie w prompt, i wyszło elegancko, jak spermia tekstami typu "butyfull" coś tam to bot nie oddaje, więc graty też dla niego.
@blink nie widzisz tutaj gleboko idacych skutkow w kwestii praw autorskich, ktore mozna odniesc do kazdej własności, takze intelektualnej? Widzisz jedynie hehe bazgranie przygłupie?