Wpis z mikrobloga

wrzucono do niego bez pytania twoją pracę, a finalnie zostanie to użyte przeciwko tobie


@bzdr: a jak się uczysz rysować to uczysz się wszystkiego od nowa i wymyślasz koło od zera czy kopiujesz to co robią inni? Zapłaciłeś już rodzinie Tolkiena jeżeli narysowałeś jedną z ras fantasy?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Kambiodolor2137: tylko korzystanie z czyjejś pracy sluzy w tym przypadku do nauki rysowania a nie publikowania i koniec końców taka osoba będzie w stanie zrobić coś swojego, unikalnego, ai to jeden wielki zlepek xD
@bzdr: a czy Ty ucząc się rysować, nie oglądałeś nigdy prac innych? Człowieka też uczy się, na pracy innych ludzi, starając się naśladować to co widzi.
niczym się nie różnisz od XIX wiecznego głupka, który nawet nie rozumie tego, co przeczytał (albo ktoś musiał mu przeczytać)


@bzdr: no nawet byłem chętny rozwinąć wypowiedź, ale szkoda że trafiłem na wyk0pka który zaczyna od plucia.

Mam gdzieś "zabieranie pracy", napisałem wyraźnie o wykorzystywaniu bez zgody cudzych grafik


Z taką logiką każdy podręcznik do sztuki i akademia sztuk pięknych powinny zostać pozwane w kosmos, bo pokazują klasyczne dzieła. Jeśli ktoś
Z taką logiką każdy podręcznik do sztuki i akademia sztuk pięknych powinny zostać pozwane w kosmos, bo pokazują klasyczne dzieła. Jeśli ktoś studiował klasyków ucząc się malarstwa, to w ten sam sposób "wykorzystuje je bez zgody" tworząc własne prace przez całą karierę.

To nie jest tak że AI bierze postać z grafiki A i wkleja na tło do grafiki B.

@BennyLava:
A jak jest? Wytłumacz nam skąd ten bot bierze własne,
Czy bot o którym mówimy jest inteligentny? Czy inteligencja jest niezbędna, aby mówić o inspiracji? Jesli tak, to czy możemy porównywać inspiracje w rozumieniu ludzkim do nakarmienia sieci bota kolejnymi próbkami? Zadałeś sobie kiedyś te pytania?


@Flypho: ale po co mam sobie zdawać takie filozoficzne pytania? Tu można jedynie zadać pytanie czy grafiki były legalnie dostępne i czy STWORZONO na ich podstawie coś nowego czy to plagiat. Jeżeli jesteś w stanie
@Karhun i tu się mylisz. Bo bez wiedzy na temat choćby kompozycji. Byle Seba czy areczek spod bloku to nie stworzy nic sensownego.
Bo bez wiedzy i doświadczenia nie wie jakie zapytanie sformułować.
@morgiel: póki co te boty są w fazie (nauki) często ciężko jest wygenerować to co chcesz zobaczyć konkretnie, ale jestem pewny ze w ciągu najbliższych lat to dopracują i będzie można wygenerować np. cały szablon strony internetowej.... ciekawy mnie kiedy powstanie taki od tworzenia filmów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Karhun: co to za fikołek? Ty widzisz od mnie więcej początku swojego życia. I od X lat pozanjesz świat oczami. Prawdopodobnie rodzice uczyli Cię pierwszych słów na podstawie prac innych ludzi. Żeby AI wiedziało co to kot, to tak samo jak Tobie ktoś pokazywał żywego kota, albo jakiś obrazek, komputerowi trzeba pokazać obrazek kota i powiedzieć że to kot.
Nie ma tu żadnej rocznicy.
Czy jak teraz Ty napiszesz książkę o
@mozis: myślę że póki nie powstanie jakiś interfejs bezpośrednio komunikujący się z mozgiem to nigdy AI nie zrobi tego dokładnie co masz w głowie. Tak samo jak drugi człowiek, nawet najlepszy malarz. Po pierwsze Ty byś musiał idealnie oddać słowami to co widzisz w swoich myślach, a ktoś musiałby dokładnie rozumieć te słowa tak jak Ty. Zbyt duzo stratnej konwersji jest w takiej formie komunikacji :D
ale po co mam sobie zdawać takie filozoficzne pytania?

Gdybyś sobie je zadał, to może nie pisałbyś takich głupot jak to xD.

Jeżeli ja otworze 200 grafik i stworzę na ich podstawie kolejna to jest okey ale jeśli zrobi to bot go już jest wykorzystanie bez pozwolenia? Jeśli ktoś przeczyta 100 kryminałów i wzorując się na tym napiszę swój to jest okey ale jeśli bot wygeneruje na ich podstawie fabułę to już
no nawet byłem chętny rozwinąć wypowiedź, ale szkoda że trafiłem na wyk0pka który zaczyna od plucia.


@BennyLava: bo mnie denerwujesz z samego rana tym #!$%@? o maszynach parowych i "zabieraniu pracy", a jak ktoś porównuje twórczość do szewca albo bednarza, to w ogóle szkoda gadać, bo mam wrażenie, że rozmawiam z kimś naprawdę niemądrym. Idź poczytaj buta albo posłuchaj beczki, skoro nie widzisz rożnicy, i daj mi znać, co wartościowego wyniosłeś.