Wpis z mikrobloga

złóż to w jedno zdanie i powtórz przyczynę, dla której niby powinny być zdelegalizowane.


@Bover: głównie dlatego, że niszczą piękno i wartość tworzenia, są ogromną szkodą dla ludzi, dla których tworzenie to coś wazniejszego, niż praca, a wykorzystywanie cudzych materiałów do zbudowania tego to dodatkowe #!$%@?.
a jak ktoś porównuje twórczość do szewca albo bednarza, to w ogóle szkoda gadać, bo mam wrażenie, że rozmawiam z kimś naprawdę niemądrym


@bzdr: a jakieś merytoryczne uzasadnienie, bo?

I dla kogo będą to robić, jak każdy będzie mógł wygenerować dowolną treść, muzykę, obraz?


Koncerty wielu zespołów można obejrzeć w całości na YT, a jednak ludzie przychodzą zobaczyć je na żywo.

Aparat wymaga umiejętności, dobrego oka, zaaranżowania czegoś do uwiecznienia. Generator
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Bover: Bo robi się za szybko ( ͡° ͜ʖ ͡°) pomijając całą aferę o kradzieże prac i jej zasadność. Taki grafik artysta robi taki portret załóżmy 10h (nie wiem może dłużej, może krócej) a tutaj masz go w 30 sekund. Mimo tego że są obrazki bez "duszy" jak ktoś wyżej powiedział, to skutecznie wygryzą z małych fuch wszystkich grafików i o to jest hałas. Załóżmy robisz grę
@mozis: imagine całe życie rysować uczyć się tego a bot w kilka sekund wygeneruje coś co zjada cie dupą XDDD


@morgiel:
Bot ma bardzi dobry „finishing” ale ogolnie jeszcze sporo im brakuje.
Mysle ze zagrożeni są artyści z Chin, no oni lubią tego typu rzeczy robic, ale ci z Zachodu? Na razie jeszcze nie
@Flypho pewnie skończy się jakaś dyrektywą ze content wygenerowany automatycznie musi być jakoś oznaczony - czy to tekst czy grafika. I to może potencjalnie obniżyć wycenę danego wyjścia - ludzie widząc że praca jest w swojej istocie z definicji nieoryginalna mogą nie chcieć za nią płacić


@Koliat: Tak ma byc w Chinach zaraz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@OktawianAugust: obie te rzeczy są okropne, rozumiem ułatwianie sobie życia ale nie powinno to dotyczyć w takim stopniu rzeczy opartych o kulturę człowieka, za parę lat będą generowane filmy, streamerzy(w sumie już są) ludzie staną się bezużyteczni...
Po co komunikować się z kimś? Niech ai odpisze coś miłego i wracam do oglądania mojego ulubionego ai streamującego Lola.
Już internet wystarczająco zpiwniczył ludzi, w chwili kiedy ai będzie mogło być odpowiedzialne za
Jeśli chcesz mi zasugerować, że artyści są w gruncie rzeczy botami, to fundamentalnie się z tobą nie zgadzam.


@Flypho: ludzie są w gruncie rzeczy biologicznymi botami.

Jest tylko algorytmem będący bazą do generowania obrazów.


Tak jak ludzki umysł.

Ale dobra, pomińmy aspekt techniczny - zadałem ci bardzo konkretne pytanie i mam wrażenie, że próbujesz odwrócić kota ogonem spychając tory rozmowy na niepotrzebne technikalia, o których zresztą nie masz pojęcia xD.


Nie,
głównie dlatego, że niszczą piękno i wartość tworzeni


@bzdr: jest 2023 rok. To gówno, które skończyłeś na ASP, będzie kierunkiem jeszcze tylko kolejne 10, później zlikwidują ten szajs, a rzesze takich jak ty może w końcu zrozumieją że są bezużytecznym rakiem.
I to tylko jeden z wielu powodów, z których te generatory powinny być zdelegalizowane ¯_(ツ)_/¯


@bzdr: musimy coś szybko zrobić, bo malarstwo zniknie tak samo jak po wynalezieniu fotografii i Photoshopa!!!11111

a nie czekaj xD
Jestem muzykiem (co prawda nie zawodowym, ale mam swoje półprofesjonalne studio i nawet kilka wysrywów w ZAiKS-ie) więc powinienem stać w pierwszym szeregu z pochodnią do palenia serwerów.

Ale czekam z niecierpliwością, aż będę mógł odpalić program i wygenerować sobie dokładnie takie solo na saksofonie jak potrzebuję, bez zatrudniania i użerania się z sesyjnym wykonawcą (częściowo - już mogę komputerowo wygenerować samo wykonanie, ale kompozycji jeszcze nie). Po czym w drodze do
Wyobraź sobie że przez całe życie uczysz się robić najlepsze parówy, otwierasz straganik z paróweczkami, ludzie są zachwyceni ich smakiem.

Przychodzi chłop i kradnie Ci recepturę na twoje paróweczki i publikuje przepis w internecie, od tej pory każdy może sobie zrobić takie paróweczki a ty nie masz na czym zarabiać


@Karhun: wiesz, że receptura coca-coli nie jest chroniona prawnie? xd
est 2023 rok. To gówno, które skończyłeś na ASP, będzie kierunkiem jeszcze tylko kolejne 10, później zlikwidują ten szajs, a rzesze takich jak ty może w końcu zrozumieją że są bezużytecznym rakiem.


@Bover: może i jestem bezużyteczny, ale przynajmniej potrafię czytać i nie #!$%@?ć się bez zrozumienia w dyskusję, matole bez szkoły.
@morgiel: przy czym żeby bot tak umiał, to wrzucono do niego bez pytania twoją pracę, a finalnie zostanie to użyte przeciwko tobie. I to tylko jeden z wielu powodów, z których te generatory powinny być zdelegalizowane ¯_(ツ)_/¯


@bzdr: widziałem info, że twórcy generatorów kłamią, że nie wykorzystują prac autorów a potem w jakimś komercyjnym bocie przy generowaniu obrazków obrazki się generowały wraz z podpisami oryginalnych autorów prac xD