Wpis z mikrobloga

Co za #!$%@? akcja dziś w nocy. Córka lvl 4 śpi w swoim pokoju. Cały czas jestem na nasłuchu przez nianie. Prosta sprawa: nadajnik u córki, odbiornik u nas w sypialni.
Wczoraj wieczorem odbiornik zaczął szumieć, przerywać. W środku nocy już wyłapywał jakaś muzykę. Co 15/20 min przez kilka sekund leciała muzyka klasyczna. Ok 4 nad ranem usłyszeliśmy głos mężczyzny: „jest dziecko”. Kurła prawie się o drzwi zabiłam jak biegłam do dziecka.

Rano myślałam, że mi się to śniło, ale niebieski również to słyszał.
Nawet nie wiem co mam z tym zrobić, bo nie da się ustawić innych fal na urządzeniu.

#dzieci #niewiemjaktootagowac
Pobierz Natna213 - Co za #!$%@? akcja dziś w nocy. Córka lvl 4 śpi w swoim pokoju. Cały czas ...
źródło: comment_16728315945m1Rctq8GYyrz07dr6UsSg.jpg
  • 151
Już nie wspominam o tym, że kanał na częstotliwościach ogólnodostępnych wolno zajmować maksymalnie 180 sekund oidp, potem należy go zwolnić.


@piker: no ale ktoś dopuścił do sprzedaży takie urządzenie, że cały czas "nadaje", bo mniemam ze tak to działa.

Czy może to nie jest nigdzie regulowane? Bo w takim przypadku każdy sobie może wyprodukować takie urzadzonko, i mieć w dupie przepisy. Pytam z ciekawości.
@s---k: producent deklaruje że jego urządzenie spełnia jakieś normy. Jeżeli ktoś je wyśle na badania to może się okazać że nie spełnia tych norm i trafi na listę wyrobów niezgodnych Urzędy Komunikacji Elektronicznej. Teoretycznie sprzedaż czegoś takiego jest w Polsce nielegalna, ale rzadko jest to ścigane i nawet duże sieciówki jak militaria.pl dalej je mają w swojej ofercie
https://bip.uke.gov.pl/lista-wyrobow-niezgodnych/