Wpis z mikrobloga

Jak zbudować kondycję pod długi trekking / zdobywanie gór z wysokim przewyższeniem?

Ogólnie #mikrokoksy here więc #dieta #silownia #mirkokoksy i te sprawy są grane - jestem więc w formie, ale prawdopodobnie z powodu wielu mięśni potrzebuję dla nich więcej tlenu xD
Spokojnie wchodzę na Babią, łażę po Beskidach czy Tatrach.

Zakładam, że da się przygotować taką formę dzięki #bieganie ( ͡º ͜ʖ͡º)
Mam #garmin i są tam jakieś plany na 5km i 10km ma sens coś takiego robić, czy szukać czegoś innego.
Ktoś coś podpowie co się sprawdzi w takiej sytuacji? Mam sporo czasu więc chce już zacząć dla lepszych efektów.

Oczywiście CROSSFIT odpada ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) #pdk

#gory
Pobierz Polska5Ever - Jak zbudować kondycję pod długi trekking / zdobywanie gór z wysokim prz...
źródło: comment_1672758488uyhfefdpa8IajmwZke4lMY.jpg
  • 18
@Polska5Ever: najlepiej wchodząc ćwicząc długi trekking i zdobywanie gór z podwyższeniem :p jeśli biegi to dłuższe, chociaż wymarsze z obciążeniem dużo lepsze bo sprawdzisz buty. Wiadomo, dużo dałoby zmniejszenie masy ale to chyba nie wchodzi w grę
@Polska5Ever chodzić, chodzić, chodzić: :D
Mam podobną rozkmine, bo dobrze byloby trochę sily miec, a i przy okazji miesniami obudowac to i owo potrzebne przy dlugim chodzeniu, ale trochę idzie to w sprzeczności z wysilkiem w gorach.
Od ok roku chodzę dłuższe dystanse i przy takich trasach kazdy kg nadprogramowy odbija sie ma stawach :)
Może ktoś bardziej doświadczony nam pomoże:)
@Polska5Ever:
Ja jestem zwolennikiem planów spolaryzowanych. Zasada jest taka sama do biegania czy roweru. Sporo aktywności o niskiej intensywności i do tego raz albo dwa razy na tydzień ciężkie interwały. Omijamy całkowicie średnie intensywności.
Te plany garmina też zresztą są całkiem spoko.
Wszystko też zależy ile masz czasu.
@Polska5Ever:
No to 3 razy w tygodniu po jednej godzinie spokojnego biegania w strefie tętna Z2.
Do tego trening interwałowy. 15 minut rozgrzewki i potem 4 razy po pięć minut bardzo intensywnie i pięć minut odpoczynku pomiędzy. Na koniec 15 minut spokojnego biegu. Trening co drugi dzień.
Od tego zacznij a w między czasie poczytaj, poucz się i będzie dobrze! Poczytaj też tag bieganie.
@Polska5Ever: na niektórych siłkach są takie schody do robienia cardio. Zazwyczaj okupują to baby, ale to ogólnie daje to naprawdę fajne odczucia i intensywność. Jak masz możliwość trenowania na tym, to też bym to rozważył
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Polska5Ever: na niektórych silkach są takie maszyny jak schody ruchome, tylko to ty napedzasz. Nie wiem jak to się nazywa ale jest zajebiste. Jak nie to wysokie budynki + przysiady na tysiące w serii. Ogólnie masa obciąża serce, jakbyś łaził z kamieniem 20kg pod górę to masz prawo się zmęczyć bardziej niż bez i tego nie przeskoczysz
@Polska5Ever: nie wiem czy się sprawdza, ale ja robię coś takiego: ustawiam maksymalny skos na bieżni i idę spokojnym tempem na 140-150 tętna. Zmieniam tempo na takie przy którym się zmęczę, ale jeszcze nie przewrócę na 1-1.5 min i tętno wskakuje na ok. 185-190. Potem znowu powrót na spokojniejsze aż nie spadnie w okolice 140-145. I tak godzinkę. Jak mam gorszy dzień to ciut wydłużam ten czas na niskim tętnie.
Pomiary