Wpis z mikrobloga

Co myślicie o życiu w Nowym Jorku? Ja odkąd mój starszy brat zaczął oglądać Friends na płytach CD w okolicach 2005 roku, powoli zakochiwałam się w tym mieście i klimacie. Do tego dodajmy film Kevin w NY i ulubione kapele mieszkające w Stanach ( byłam fanką Green Day i The Offspring) i obsesja gotowa:D
Ostatnio sprawdzałam koszty wizy turystycznej, lotu w obie strony, noclegu przez tydzień/ dwa i jest #!$%@? drogo. Bardzo drogo.
No i sama balabym się lecieć na drugi koniec świata, wolałabym jakaś grupą ale chyba nikomu nie zależy na takiej wycieczce. Może jeśli zmienię pracę na fajną i lepiej płatną i skończy się ten koszmar z DJN, wezmę pożyczkę i zobaczę na żywo miasto, które tyle lat tylko oglądałam przez szklany ekran.
#usa #nowyrok #marzenia
  • 84
@Szatynka też zawsze chciałem zobaczyć Nowy Jork na żywo tak samo jak kilka innych miast ale to raczej pozostanie w strefie marzeń, może w przyszłym życiu? ¯_(ツ)_/¯
@Szatynka: ile masz lat? Jeśli jeszcze studiujesz to polecam poczytam o study work camp w Ameryce, jeśli zapłacisz im jakąś sumę pieniędzy (6-8k PLN) to oni załatwia Ci robotę i mieszkanie na dwa tygodnie a przy okazji sobie pozwiedzasz i poskaczesz po murzynach. Dużo polskich studentek tak robi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szatynka: ja byłem i rzeczywiście klimat jest nieziemski. łazisz po ulicach odwiedzając punkty turystyczne i rozpoznajesz miejsca z filmów.
nie wiem jak tam teraz z bezpieczeństwem, ale zasadniczo w dzień nie było problemu, nawet w metrze, z tym że oczywiście nie jeździłem do niektórych dzielnic. z tym że najbardziej interesowały mnie muzea i galerie sztuki. niestety kosztów ci nie podam bo mieszkałem u znajomych :(
(ʘʘ)