Wpis z mikrobloga

Jest może na sali jakiś #behawiorysta psiaków? Chciałbym potwierdzić tezę, że każde zwierze można przyzwyczaić do fajerwerków i przygotować je na sylwestra, ale ludzie są po prostu zbyt leniwi, żeby się tym zając na kilka tygodni przed i wola przerzucić swoją odpowiedzialność na kogoś innego

Inb4 nie lubię zwierząt. Wiele sylwestrów spędziłem ze swoim psem w wannie gdy byłem młodszy

#fajerwerki #sylwester #behawiorystyka #zwierzeta
  • 10
@wylisiony_afrowiorek: @Ryshe: nie "tworzyć stres", tylko adaptować. Psa można nauczyć i przyzwyczaić do hałasu, by nie było to stresogenną sytuacją.

Prawda jest niestety taka, że zdecydowana większość woli naszpikować swoje zwierzaki uspokajaczami niż inwestować w drogie szkolenia, bo "to tylko jedna noc", no i pisanie postów na fejsbuku o biednych pieskach nie kosztuje XD
ale ludzie są po prostu zbyt leniwi, żeby się tym zając na kilka tygodni przed i wola przerzucić swoją odpowiedzialność na kogoś innego


@Ryshe: Bzdura.

Psy są różne. Jedne można przyzwyczaić, oswoić, inne (między innymi mój aktualny) mają totalnie wywalone na fajerwerki, a jeszcze inne znoszą to bardzo źle i żadne kilka dni starań tego nie zmieni :D