Wpis z mikrobloga

pisałe. W grafice i tak najlepiej tablet graficzny, natomiast do gierek nie odczuwam że jest jakiś problem, kwestia przyzwyczajeni


@vikt: Jednak zawodowi gracze nie korzystają z takich rozwiązań.
Robiles jakies testy, porównania? Rozumiem ze do gier strategicznych to ma male znaczenie bo szybkie ruchy mozna wycwiczyc na nowo ale co z grami moba czy fpsami gdzie czasami myszke trzeba "przenieść" by podciąć laser i zaoszczędzić milisekundy na ruchu kursora.
Można używać lekkiego jak ołówek i bez baterii pióra cyfrowego w tablecie graficznym zamiast myszki.

Nikt tego nie sprawdza. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Trewor: Jak się gra na tablecie graficznym? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A czy istnieją takie pionowe myszki z więcej niż 6 przyciskami? Przejrzałem na szybko popularne sklepy i wszystkie mają tylko standardowy komplet: 2 główne, wstecz-przód, rolka i dpi, a jestem typem użytkownika który dużo więcej wyklikuje z myszy. Może coś w stylu pionowej wersji Logitecha G502?
@filip8192: Ogólnie nie gram, ale grałem w Quake Arena online parę lat temu. Ustawiasz odpowiednio przypisanie klawiszy jak ci wygodnie i wbrew pozorom masz szybszy czas reakcji bo zwyczajnie jak chcesz strzelić to lekko przechylasz jako klik lewym. Przy myszy musisz czasem przestawiać mysz, przynajmniej kiedyś tak było bo nie pokrywała bezpośrednio całego kąta obrotu. Piórem pokrywa, jest płynniej w poruszaniu od punkt do punktu. No i masz domyślnie w piórach
ale nie tak jak trzymasz np szklankę, a taka stojąca myszką tego wymaga


@Bdzigost: stań prosto z luźno opuszczoną ręką. Potem unieś poziomo przedramię. Pozycja twojej dłoni po podniesieniu będzie odpowiadała profilowi myszki pionowej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Trewor: jaki masz model wacoma? Właśnie dzisiaj zacząłem się rozglądać za tabletem graficznym, głównie z myślą o odręcznym robieniu notatek w połączeniu z OCR, żeby móc później je przeszukiwać
@Bdzigost: bo kładziesz rękę na blacie, czyli czymś płaskim. To wiadomo, że dłoń położona na płaskim, ułoży się płasko. Ale jeśli wyciągniesz przedramię przed siebie, bez opierania o cokolwiek, dłoń nie ustawi się płasko, tylko bardziej pionowo. I cała koncepcja myszki pionowej polega na tym, że myszka ma być dostosowana do naturalnego ułożenia dłoni, a nie ułożenie dłoni do kształtu myszki.

Jedyne wytłumaczenie to że masz dziwnie ułożoną rękę, wysuniętą mocno
@wankstain: w dwóch na trzy mx vertical (nie pytaj xD ), jest zauważalny luz, w tej trzeciej powiększa się po przekręceniu rolki, a obok leży chińska "genesis" i ta też ma luz, chyba każda będzie miała ;)