Wpis z mikrobloga

Pierwszy stycznia. Pierwszy trening. Rack pull ~8cm i 340kg :)

A miałem nie ćwiczyć bo trochę chory jestem, ale stwierdziłem że trzeba trochę się poruszać, i jak widać warto było, bo na treningu było mnóstwo sił i chęci. Fajny start nowego roku lol.

Łatwo poszło, jedynym problemem było to że paski zaczęły puszczać :P niestety ta sztanga ma 31mm średnicy i gówniane radełkowanie, przez co nawet w paskach jest problem. I ten wynik bardzo cieszy, bo jest to dla mnie wariant trudniejszy niż ciąg z samej ziemi, więc blisko jest jakiś PR w zwykłym ciągu.

#strongaf #mirkokoksy #mikrokoksy #sport #silownia
IntruderXXL - Pierwszy stycznia. Pierwszy trening. Rack pull ~8cm i 340kg :) 

A mi...
  • 18
ok przepraszam

Czuje sie niczym niewierzacy Tomasz apostol


@DuzyRomek: Spokojnie, nie pochłonie Ciebie OGIEŃ :)

Masz rację że ruch jest krótszy, ale zarazem zmniejsza się leg drive, siła startu. A podwyższenie sztangi jest za niskie żeby to zrekompensować i znacząco ułatwić ruch. Oraz sztanga leży w racku, jest całkowicie nieruchoma, nie da się "wyrwać" sztangi.
Do tego moim atutem w ciągu jest bardzo mocny i dynamiczny start, i problemy od kolana
@IntruderXXL: Tak w ogóle to czemu robisz rack pulle zamiast block pullów? Wiele razy słyszałem, że to po to, żeby wyeliminować wygięcie sztangi i "wyciąganie luzu", ale w zasadzie po co? Co to zmienia?
Tak w ogóle to czemu robisz rack pulle zamiast block pullów? Wiele razy słyszałem, że to po to, żeby wyeliminować wygięcie sztangi i "wyciąganie luzu", ale w zasadzie po co? Co to zmienia?


@DywanTv: Jeśli mówimy o specificity to block pulle są bliżej standardowego ciągu niż rack pulle.

W block pullu robisz właściwie zwykły ciąg tylko trochę podwyższony, to znaczy uczucie jest to samo "naciągania" sztangi, wejścia w pozycje, startu.

W
W block pullu robisz właściwie zwykły ciąg tylko trochę podwyższony, to znaczy uczucie jest to samo "naciągania" sztangi, wejścia w pozycje, startu.

W rack pullu sztanga już na starcie jest wygięta, nie wygina się po rozpoczęciu boju, oraz leży na pinach. I to znacząco zmienia bój. Bo nie możesz ułożyć się w standardową, właściwą pozycje.


@IntruderXXL: A możesz rozwinąć dlaczego to jest lepsze u Ciebie niż block pulle? Bo na ciągach
A możesz rozwinąć dlaczego to jest lepsze u Ciebie niż block pulle?


@wozniak_hubert: Wiesz ja robię i rack pulle i block pulle :) Nie napisałem że jeden sposób jest lepszy od drugiego, są inne.

Bo na ciągach które wrzuciłeś nie wyglada, żebyś korzystał dużo z wygięcia sztangi, tylko mocno uderzasz w górę bez żadnego zaciągnięcia. Więc intencja ruchu pewnie jest u Ciebie podobna w ciągach, block pullach i rack pullach?


Tak
Czyli robisz jedne albo drugie w zależności jak się wylosuje? A nie ze względu na szybkość narastania oporu o którym piszesz?


@wozniak_hubert: Dam Ci przykład jak to było wczoraj... Miałem w planach zrobić block pull 10cm, ale sobie pomyślałem #!$%@? męczyć się z nakładaniem ciężarków? #!$%@?ć to zrobie sobię rack pull bo łatwo się nakłada i zdejmuje obciążenie.
I dlatego wczoraj robiłem rack pull :)