Wpis z mikrobloga

#podsumowanie2022

na plus:
- w końcu kupiłam pieska wymarzonej rasy
- schudłam kolejne 14kg, więc 30 już za mną. jeszcze trochę zostało, ale coraz bliżej celu
- zrobiłam 4 nowe tatuaże
- świętowałam pierwsze urodziny od mojej 18
- kupiłam nowy telefon
- pozbyłam się dużej ilości starych, za dużych ciuchów i mam więcej miejsca w szafie
- zostałam człowiekiem kwartału u mnie w pracy
- w końcu udało mi się zobaczyć Londyn i Muzeum Historii Naturalnej
- byłam dwa razy w Gdańsku i zjadłam masę pysznego jedzenia
- wkręciłam się w Lego i kupiłam kilka dużych zestawów, w tym z mojego ukochanego serialu The Office

na minus:
- zmarły moje dwa ostatnie myszoskoczki
- kolejny rok nie prowadziłam auta
- wydałam więcej pieniędzy na głupoty niż powinnam
  • 17
@mk321: dlaczego założyłeś, że mój pies jest chory plus z tych ras co mają problemy z oczami czy sercem? plus polecam zobaczenie podsumowanie zeszłego roku - napisałam tam, że regularnie wspieram schroniska i jeżdżę wyprowadzać psiaki. mój pies jest z hodowli Zkwp FCI i uważam, że nie ma nic złego w kupowaniu zwierząt z legalnych hodowli. plus ile Ty psów zaadoptowałeś w tym roku?
@myszorek no to ( ) git! Powodzenia i wszystkiego dobrego w nowym roku! Chciałbym mieć chociaż trochę Twojego samozaparcia,żeby 7kg schudnąć. Coś ciężkostrawne jest to niemieckie powietrze ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@myszorek: po co adoptować psy? Tylko przynosić im cierpienie. Kastrować i tyle.

Gdyby nie było mody na "psiaki", to ludzie by nie kupowali, a potem nie oddawali do schroniska (lub jak to utrudnione to do lasu).

W miastach to w ogóle powinny być zakazane. W małym mieszkaniu tylko się męczą, srają, szczekają, są zostawiane same, bo ludzie idą do pracy lub jeżdżą na urlop, a żadnego z nich pożytku.

Na wsi
@mk321: nie mam zamiaru się z Tobą kłócić, nikt Ci nie każe kupować ani adoptować psów. mój pies zawsze jest na smyczy i waży zawrotne 2kg więc to prędzej jego coś może wystraszyć w lesie. oczywiście jak już będzie w odpowiednim wieku to zostanie wykastrowany, nie zamierzam go rozmnażać. co do zostawiania go samego - i ja i mój chłopak pracujemy z domu, na urlop też go planujemy wziąć bo na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@myszorek: nie mam zamiaru zgadywać. Jak nie bałaś się kupić psa, a boisz się publicznie podać jego rasę, to twoje sumiennie samo odpowie czy dobrze zrobiłaś.