Wpis z mikrobloga

Z annałów plombowania Krakowa

Wprawdzie dwa lata temu omawiałem ową inwestycję, ale to było zanim wpadłem na pomysł stworzenia legendarnego kontentu pod znakiem Złota Wolność Deweloperska i wypadałoby przybliżyć ludziom spoza naszego miasta twór, który zapoczątkował dewastację urbanistyczną północnowschodniego Krakowa.

Był rok 2015 i już wiedzieliśmy co się dzieje na dalekim Ruczaju, jednak nie spodziewaliśmy się, że również i nasza okolica zostanie tak szybko dotknięta przerzutami agresywnej patodeweloperki. Było tu dużo wolnej przestrzeni między osiedlami, którą socjalistyczni urbaniści pozostawili w rezerwie pod festyny, wesołe miasteczka, ogródki działkowe, cyrki lub inne dzielnicowe wydarzenia. Był to również czas, gdy ludzie wierzyli w niezbyt ścisłą informację, jakoby w Polsce brakowało dwóch milionów mieszkań. Owszem, brakowało, lecz w Warszawie, Trójmieście, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, a nie w Polsce powiatowej, gdzie już nic się nie wydarzy, gdyż demografia jest nieubłagana. Dlatego powinno się budować, budować, budować, bo trzeba mieszkać w mieście wojewódzkim, gdzie są perspektywy rozwoju i upragnione 3000 zł netto, których nie ma w Jędrzejowie, Mielcu i Tarnowie.

Rys historyczny nakreślony, zatem zapraszam na krótki spacer wokół budynku.

#zlotawolnoscdeweloperska
#krakow #nowahuta #patodeweloperka #mieszkaniedeweloperskie
DerMirker - Z annałów plombowania Krakowa

Wprawdzie dwa lata temu omawiałem ową in...

źródło: comment_1672239421L0KhguF8KDoeOi06sDWc7f.jpg

Pobierz
  • 86
@DerMirker: Wiele jest wybitnych przykładów deweloperki w Krakowie, ale ten należy do mojej ścisłej czołówki, mam sentyment do tej okolicy ogromny, foty z wesołego miasteczka też ( ͡ ͜ʖ ͡) Autka były obowiązkowe co przyjazd! btw masz może fotę sprzed min. 10 lat, jak tam w tych kioskach/domkach przy wiadukcie była tabliczka z adresem (chyba) z błędem „i puł”? Pamietam takie coś, podjechałam latem rowerem, ale
@DerMirker mieszkałam w bloku na bohaterów września,z balkonu widzialam nowo powstałe Intermarche,myjnia to chyba stala tam od zawsze. Nigdy nie smierdzialo z myjni czy wędzarni (no,moze jak się przechodziło obok to pachniało),,ale to chyba dlatego,ze mieszkalam wyżej. Bylam w szoku jak po 2 latach wrocilam w "odwiedziny" i budowal sie nowy blok...gdzie?! Jak?! Jakim cudem upchany?! Tęsknię za starym Krakowem
@DerMirker: ʕʔ Ciuchcia chyba była najstarsza, obadam stare albumy, bo coś mi się przypomina, ze przyjeżdżała jeszcze jak nie było innych „atrakcji”. Jeszcze dobrze pamietam karuzele, hm, z helikopterami? Że jest się raz na górze, raz na dole XD to ty sąsiad jakiś może mój byłeś! mam dziadków na kombatantów i sporo czasu z nimi mieszkałam :) chodziłes pomiędzy bloki po drugiej stronie ulicy na kopczyk na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@DerMirker: o lol, znam tą budowę i mam nieco zabawne wspomnienie z nim związane ( ͡° ͜ʖ ͡°) z 8 lat temu za studenciaka chciałem sobie dorobić jako elektromonter. Trafiłem tam przez agencję pośrednictwa pracy z branży budowlanej.

1 dzień roboty. Przyjechałem na budowę. Przyjechało 3 innych gości do roboty znalezionych przez tego samego pośrednika, niemal równocześnie z samym pośrednikiem. Na koncu 10 min spóźniony przyjechał Janusz,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@lunaria: tak, helikopter też był, pamiętam, jednak mnie najbardziej kręciły autka i wjeżdżanie w innych. I ciuchcia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tutaj inna część Mistrzejowic, na sanki chodziłem na górkę śmierci do parku Tysiąclecia ( )
@DerMirker: wszystko fajnie, poza ignoranckim przyczepianiem się do samochodów co raczej niekorzystnie świadczy o Twojej inteligencji, skoro rzucasz argument że stoją samochody a przystanek 50m dalej.