Wpis z mikrobloga

@witajswiecie: @Saeglopur bardzo dobrze Ci napisał, nie przekręcaj, nie udawaj, ze jesteś aż tak głupi. Oddanie władzy idealistom krzyczącym o równości, potrzebie redystrybucji prowadzi do wypaczeń i upadku ekonomiczno-gospodarczego całego systemu kraju - jesteśmy w toku tego. Nie byłoby większej różnicy między pisem a jakimiś ostro lewicującymi oszołomami (każdy kto neguje kapitalizm jest antykapitalistą a tym samym oszołomem).
@Happy_pol co to są normalne warunki?

bo ja mam wrażenie, że u nas właśnie normą jest zerowa edukacja finansowa i fatalne wzorce wyniesione z domu w tej kwestii, do mnie kompletnie nie przemawia patrzenie na ludzi jak na jakichś self made manów, jeszcze z pozycji elitaryzmu, bo "mi się udało"

ja też sobie radzę, ale bez problemu jestem w stanie sobie wyobrazić sytuację, że miałem mniej szczęścia, predyspozycji lub/i inne środowisko i
@Koliat: no cóż, jak do tej pory nie wymyślono nic wydajniejszego niż kapitalizm, jeśli dodać do niego nieco redystrybucji i praw pracowniczych to system staje się znośny. Redystrybucja musi być bo w przeciwnym razie tworzą się monopole a po n latach pracownicy robią po 12 godzin 6 dni w tygodniu, co już miało miejsce w Europie i nie tylko. Gdyby tylko systemy podatkowe na świecie były szczelne dla wszystkich to nie
@Koliat: Mnie zawsze zastanawia dlaczego nieudacznicy zarabiający mniej niż 100k PLNów netto miesięcznie, którzy tak bronią wielkich korporacji i 1%, nie zepną dupy i nie zarobią tych nędznych 100k. Za mało się starają czy co? Za duzi nieudacznicy, za słabi w gębie, ale z mentalnością bitego kundla, który i tak kocha swojego pana? Nie rozumiem, a chciałbym zrozumieć xD
@Happy_pol: Ale ja nie mam problemu z tym ile ja zarabiam xD Tylko mam problem z nieudacznikami, którzy wyzywają innych od nieudaczników a zamiast samemu się spiąć, wstawać wcześniej zarobić 100k to siedzą ze swoimi nędznymi 10k xD

Sam piszesz o tym, że można do czegoś dojść i się uczyć zamiast być sfrustrowanym na rzeczywistość. Trzeba podejmować jakieś działania, a nie siedzieć jak nieudacznik, który nawet 100k nie potrafi zarobić xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@witajswiecie:

póty co żyjemy w postępującej korozji klasy średniej i rosnącej pozycji garstki najbogatszych

Ale rozwiązaniem nie jest twoje komusze "bicie bogoli", bo ostatecznie tymi twoimi bogolami zostanie ta klasa średnia, bo ona nie ucieknie przed biedotą z widłami.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Koliat:

noo, całkiem celowo wybrali np. urodzić się w palestyńskiej rodzinie w strefie gazy, a mogli się urodzić jako Kulczykowa

Wiadomo, że komuchy uwielbiają zwalać "winę bogactwa" na rodzinę xD
Kulczykowa odcina kupony, bo jej stary ogarniał w życie- czemu np. twoi starzy tak nie ogarniali?

Jesteś jak ta ryba, co widzi wychodzącego na brzeg kumpla dzięki ewolucji i pruje się, że jego starzy to mu pomogli a on to zawsze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@volodia: Już pomijając tag heheszki, z grubsza tak wyjdzie. Wg Forbesa ranking najbogatszych sumuje się na ok. 12 trylionach usd, IPhone dajmy na to kosztuje 1k - przy 8 miliardach to koszt rzędu 8 trln, więc jeszcze trochę zostanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Koliat: heheszki heheszkami, ale odważnie zakładasz, że po pierwsze cena iPhone nawet nie drgnie przy rewolucji, a po drugie majątek najbogatszych wg Forbesa