Wpis z mikrobloga

Pozytywny wpływ kapitalizmu na świat jest zabijany przez debilnych polityków


@MatPL1122: Tylko że już conajmniej od pół wieku system kapitalistyczny ma większą władzę od systemu politycznego i politycy grają jak im kapitalizm zagra.

I wtedy po upadku ZSRR zachód stwierdził, że oni teraz będą cywilizować Chiny i Rosję, włączono ich do WTO a bieznesowi powiedziano, żeby tam szli i zrodził się efekt kuli śniegowej bo biznesy operujące głównie z chin były
@Koliat naprawdę są na świecie ludzie wierzący, że ekonomia to gra o sumie zerowej i wystarczy opitolic bogatych i już każdy będzie miał nowego iphona?


@volodia Pewnie tacy się znajdą. Jednak ty zapewne do takich osób wliczasz również tych co zdają sobie sprawę z tego, że ekonomia to walka w której trzeba sobie wywalczyć pewne benefity. Trzeba być debilem aby sądzić że dając wolną rękę mialiarderom, oni stworzą dla nas raj na
@witajswiecie: oczywiście, że słyszałem o zjawiskach postarzania natomiast nic mi nie wiadomo o skali problemu. Ty z kolei oszacowałeś tą skalę jako dużą, a więc pytam się, na jakiej bazie dokonałeś pomiaru tej skali.
@witajswiecie: wymieniałem kiedyś baterię w ipadzie, natomiast decydującym czynnikiem odnośnie wymiany baterii jest nie niemożność jej przeprowadzenia a przeskok technologiczny, który sprawia że bardziej opłacalne jest dopłacić nieco i mieć znacznie lepszy procesor oraz aparat
@
my moze i tak, natomiast nie okreslilbym systemu ekonomicznego polski jako nawet cos przypominajacego kapitalizm ;)


@Mistrszzz: nie chcę być zgryźliwy, ale ciężko nazwać naszą gospodarkę centralnie planowaną

klasa srednia sie dobrze miala dopoki pis nie zaczal swoich socjalistycznych eksperymentow - bo ludziom sie po prostu nie chce pracowac


@Mistrszzz: gdyby klasa średnia miała się dobrze, tego typu populiści nigdy nie doszliby do władzy, w Polsce bardzo niewiele osób jest
@TypowyPolskiFaszysta: najlepiej widać po np. Takim Musku i jego wypowiedziach kto kim steruje, czy bogaty biznes politykami czy jesnak odwrotnie, a jego wypowiedzi o ukrainie czy tajwanie świadczą o tym drugim, bo jednej politycznej decyzji duża część jego przemysłu leży.

I tak samo jest z innymi korpami których przetrwanie i konkurencyjność zależy od kaprysu politycznego, bo jaoby co można znacjonalizować całą fabrykę np za 1 rubla jak w Rosji, albo wtrącić
@witajswiecie: chyba sobie kpisz. Na uop masz podatek progresywny xD co jest niesamowita patologia. Im wiecej czlowiek zarabia, tym mniejszy procent podatku powinien odprowadzac, a nie na odwrot. Juz najblizej kompromisu jest zwykla liniowka, ktorej u nas nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)

jak mozna nazwac sprawiedliwoscia fakt, ze chlop na etacie zarabia 4x wiecej, ale odprowadza powiedzmy 6x wieksze podatki xD wez sie w ten lewacki
@witajswiecie: dzieki Bogu nadal sa kraje jak USA, ktore daja przyklad jak powinno wygladac zycie (oczywiscie USA to nie ideal). Ale wolnosc jest tam priorytetem dla wiekszosci obywateli. Natomiast polaczki wychodowane w prl-u nagle nie rozumieja, ze nie ma zasady: czy sie stoi czy sie lezy, #!$%@? ci w dupe sie nalezy.
nie zasób może tragedii bolszewizmu dało by się uniknąć, taka tam niewinna sugestia


@witajswiecie: zapomniałem że bolszewizm wybuchł w krajach kapitalistycznych jak Francja, UK, USA, a nie w Rosji xd. Przestań się ośmieszać i idź liczyć na socjal zamiast pracować. Niedługo nie będzie komu robić na takich nierobów
problem polega na tym, że epoka tanich i prosto dostępnych zasobów powoli się kończy, a rozwiązania systemowe pozostały te same


@witajswiecie: epoka tanich surowców nigdy się nie kończy, bo w zależności od epoki zmieniają się surowce, jedyne co się zmienia to to czy mają je nasi czy wrogowie i to dyktuje ceny.
chyba sobie kpisz. Na uop masz podatek progresywny xD co jest niesamowita patologia. Im wiecej czlowiek zarabia, tym mniejszy procent podatku powinien odprowadzac, a nie na odwrot.


@Mistrszzz: na poziomie 2 progu nikt kto ma taką możliwość nie siedzi na uopie

jak mozna nazwac sprawiedliwoscia fakt, ze chlop na etacie zarabia 4x wiecej, ale odprowadza powiedzmy 6x wieksze podatki xD wez sie w ten lewacki leb walnij, bo system progresywny choduje
to nie siedz xd daj przykład hipokrytów i przejdź na UOP skoro tak ci przeszkadzał liniowka xd co za.pajac xd zarabia na liniowym i jeszcze #!$%@? że takie coś jest złe xd


@Mistrszzz: dobra, widzę, że deficyty czytania ze zrozumieniem są zbyt głębokie by kontynuować dalszą dyskusję
weź przeczytaj jeszcze raz kontekst tego do czego się odnosiłem, bo to że pisałem o carskiej Rosji w kontekście bolszewizmu wydaje mi się dość jasne


@witajswiecie: tak, wydaje się dość jasne. Użyj mózgu czemu tak Ci odpisałem bo nie wierzę że będę musiał to.tlumaczyc xd
@MatPL1122: nie zauważyłem, żeby od 80 lat coś się szczególnie zmieniło w tej kwestii, ostatni raz coś się ruszyło za sprawą energii jądrowej, od tego czasu eksploatujemy to samo jeśli chodzi o rozwiązania masowe, poza tym przecież nie mówimy o czasach od neolitu tylko od rewolucji przemysłowej


@witajswiecie: a zmieniło się wiele, cały przemysł wysokich technologii a co za tym idzie surowce ziem rzadkich, cały przemsył półprzewodnikowy przez który USA
póty co żyjemy w postępującej korozji klasy średniej i rosnącej pozycji garstki najbogatszych, to jest efektywny system?


@witajswiecie: To ciekawe bo co innego mówią statystyki.
Ubóstwo znika, głód znika, ilość zanieczyszczeń się zmniejsza.

W jaki sposób niby ludzie biednieją skoro produkcja cały czas rośnie, wyjaśnij? Bogaci jedzą zamiast kilograma szynki tonę dziennie?
Kupują sobie 50 xboxów zamiast jednego?
Społeczeństwo jest coraz bogatsze. Po prostu młodzi ludzie wybywający z domu odczuwają znaczny
maszfajnedonice - > póty co żyjemy w postępującej korozji klasy średniej i rosnącej p...

źródło: comment_1672148526tCxWh8D5AcPmyDLHtinFOQ.jpg

Pobierz
@volodia Owszem. Ale tu nie chodzi o pozbawianie najbogatszych całego majątku tylko o rozliczanie ich z niego. Chyba zgodzisz się, że zakazanie miliarderom na zbijanie gigantycznych sum kosztem najbiedniejszych nie jest błędną decyzją?