Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#praca #budowlanka #prawo

Jest temat

Mam 25 lat i dostałem propozycję od wuja do "leżenia brzuchem do góry" za 2-3k miesięcznie na rękę + opłacone składki itp, w zamian za wzięcie na siebie jego firmy, bo on sam ma komornika i nie może, a z osobą która dotychczas ją miała jest pokłócony i szuka kogoś, kto by się na to zgodził.
W sumie jest to taki wuj, z którym nie utrzymuję jakoś namiętnego kontaktu, no ale można powiedzieć że znam go raczej dobrze i o jego słowność się raczej nie obawiam... tym bardziej, że na chwilę obecną jestem bezrobotny, więc każda kasa by się przydała (no i mieszkam na wsi, więc wydatków nie mam zbyt wielu).

Problem jednak polega na tym, że kiedyś (jak to w budowlance) wuj miał problemy z finansami przez to, że nie wypłacali mu należnych pieniędzy i co prawda teraz od kilkunastu lat wiedzie mu się w miarę dobrze, to jednak wizja tego że znowu może kiedyś popaść w długi mnie trochę ziębi... tym bardziej, że mam na sobie majątek w postaci domu i działki i nie chciałbym, żeby ktoś się tego uczepił. Poza tym obawiam się jakiegoś ciągania po sądach "w razie gdyby coś" czy jakichś innych niepotrzebnych problemów o których moge nawet nie mieć pojęcia.

Także, mając to na uwadze, jest sens się w takie układy pakować? Może mi coś realnie grozić?

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63a9f4126ee95d57c223721a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 61
Z jednej strony spółka, z drugiej JDG, a z trzeciej to uważać xD

Przejąć firmę? W sumie fajnie, jak będzie JDG to wujo #!$%@? będzie miał do powiedzenia, skoro będziesz właścicielem, na każdym papierku będzie musiał być Twój podpis, bo inaczej umowa jest nieważna, będziesz mógł dobierać kontrahentów / zlecenia pod swoje widzimisię i nie patrzyć na to co gada wuja, tak naprawdę mógłby Cię cmoknąć w trąbkę - jego jego wartość
#!$%@? chcesz się sprzedać za 2,5 k xD chłopie #!$%@? jak najszybciej


@eugeniusz_geniusz: #!$%@?, tutaj 30% spoleczenstwa sie sprzedaje za 500pln miesiecznie (a niektorzy nawet za tyle nie, bo oni tych 500pln nie dostaja tylko ich dzieci), a ty napisales jakby 2,5k bylo zlym dealem*

* - znaczy sie to nadal CALKOWICIE ZLY DEAL i nikt o zdrowych zmyslach na to nie pojdzie, ale wiesz ( ͡° ͜ʖ ͡
Także, mając to na uwadze, jest sens się w takie układy pakować? Może mi coś realnie grozić?


@AnonimoweMirkoWyznania: znam gościa, którego w taki układ jego własny ojciec wpakował. Tez miał to być biznes życia, po którym wszyscy mieli co roku na wakacje na Bahamy prywatnym odrzutowcem latać. Skończyło się zaś tak, że koledze lata całe na zarobkach komornik siedział, gość zaś cały czas na garnuszku u małżonki wisiał.
@AnonimoweMirkoWyznania: Załóżmy, że składki i pensja to wyjdzie ,,Wujaszka" 4 koła. Twój dom i działka to 200 koła. Układ musiałby trwać 5 lat, aby zrównoważyć, to co możesz stracić. Zależy też komu wujek wisi $$$, bo o ile urzędy czy jakieś firmy wysyłają tylko ponaglenia, to już pan X z miasta Y inaczej pogada sobie z dłużnikiem.