Wpis z mikrobloga

#genshinimpact muszę przyznać, że jak na komórki to fajna Giera, na kompie bym nie zainstalował, ale jak na kieszonkowca to chyba najbardziej rozbudowany erpeg jesli chodzi o całokształt (mechaniki, otwarty świąt, ładne dla oka, 3d, voice acting, nawet fabuła jest rozbudowana [infantylna, ale rozbudowana]). I to wszystko za darmo (ja jeszcze nie zderzyłem się z niczym, co pokusiliby mnie o ładowanie w to kasy albo wymuszało dla komfortu grania, aczkolwiek daleko jeszcze nie zaszedlem).

Jedno mnie jednak mierzi niemożebnie - questy dla postaci z naszego party. Mamy ludzika "pod reka", w każdej chwili możemy ludzikiem zagrać, a w quescie ten (czy właściwie jego npcowa wersja) się zachowuje, jakby go wcale z nami nie było przez cały ten czas i dotego dochodzi kuriozalna sytuacja, że jak się sami nie postaramy o roleplayowanie, to będziemy często spotykać duplikaty postaci z naszego party w formie zleceniodawców zadań itd. Strasznie mnie to irytuje i widać, że twórcy przy tym sie w ogóle nie starali :/

#gry #rpg #jrpg

#android 6/10 dopakowana jak na gierke komórkowa
#pc #konsole 2/10 niby to samo, ale istnieją lepsze Giery w tych klimatach na taki sprzet
  • 25
@Elec: nie ma juz rozwiazania. Ten element rozgrywki zostal mocno skopany, ze trzeba by bylo mechanike gry orzpisac od nowa, albo fabule. Teraz juz po ptokach.

A przeciez istnieja giery, gdzie czlonkowie party bywaja npcami i nie ma "klonowania". Tyle, ze w GI juz tego nie da sie naprawic
@Endrius: a to przeboleje. No ale przyznam, sam nie lubie grac na dotyku a juz w ogole takie zrecznosciowki i zdarza sie ciagle, ze mi jakis skillowy manewr w np. walce nie wyjdzie, bo nie czulem przycisku pod palcem i tapalem na oslep
@Returned: Problem jest taki z klonowaniem postaci, że każdy ma inny zestaw bohaterów, dlatego trzeba by było rozpisać mnóstwo wariantów (które niekoniecznie pasują fabularnie), żeby nam mogli zlecać "nieznajomi" że tak powiem, których jeszcze nie mamy
@GlodnaCykada: no to chociaz tutaj mogli ich "wyciagac" z party na czas jakichs fabularnych questow. Ko ale tak jak wyzej pisalem, cala gre by bylo trzeba przebudowac. Mogli to jakos inaczej rozwiazac :d
@Returned: Wtedy trzeba by było przerobić wszystkie NPC co dają questy na takie, których nie możesz zdobyć do party, ale gra jest tak zbudowana, że jak spotkasz te postacie w questach, to masz mieć ochotę je zdobyć i wydać grube dolary na gierke od chińczyków. O to się wszystko rozbija - Ty masz chcieć i pogrubiać im portfele, na tym polega gra gacha ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@GlodnaCykada: istnieja lepsze sposoby na wciskanie mikro - tak jak piszesz, mogliby dawac triale bohaterow pod okreslone questy, ale tak, zeby ich ovecnosc w party miala sens.

Np. spotykasz npca, masz krotki fabularny dialog w stylu:

- Hej, jestem Ania! Zgupilam na tamtym zbozowym polu potezna bron - Mlot Banicji. Chcialabym go odzyskac, ale w zbozu grasuja grozne trolle. Pomozesz mi?
- kk

I dostajesz Anie do party, po quescie Ci
@Returned: A to później tak będzie, że dostaniesz daną postać tylko na trial, żeby sobie popróbować jak działają w trakcie story questa. Bo darmowych postaci, które dostaniesz od gierki jest naprawdę niewiele - Amber, Kaeya, Lisa i jakiś czas rozdawali jeszcze Collei, żeby ludzie mieli dendro postać. Chyba o żadnej nie zapomniałem. Całą resztę musisz zdobyć z wishowania.

Co do opcji "kup postać" no to niestety nie da się, jak w
Amber, Kaeya, Lisa i jakiś czas rozdawali jeszcze Collei, żeby ludzie mieli dendro postać. Chyba o żadnej nie zapomniałem.


@GlodnaCykada: jeszcze za darmo masz Barbarę, Xiangling za zaliczenie któregoś tam piętra abbysa, Noelle jako gwarant na "starterowym" banerze i czasem jeszcze są eventy gdzie jakaś postać wpada za darmo.