Wpis z mikrobloga

@Dryvalley: nie wydaje mi się. Ale widzę że tego typu felga nie nadaje się do wymiany szprychy. Wpisałem w YT wymiana szprychy i wszędzie są nakrętki przy rancie. A u mnie nie ma więc stąd też moje pytanie co można z tym zrobić.
@kolonko: szprychę wystarczy kupić za 2 zł, ale musisz bardzo dokładnie znać jej wymiar, więc najlepiej weź ją do sklepu. Szprychę można wkręcić nawet zwykłymi obcęgami, tyle że wtedy możesz odrapać felgę. Lepiej kupić klucz do szprych. Takie kluczyki widziałem w Carrefour za kilka zł, ale warto kupić sobie lepszy. Poczytaj też o centrowaniu, bo na bank felga odbiła w drugą stronę w tym miejscu i trzeba ją dociągnąć za pomocą
@maciej-przemyslawski: dlatego się pytam... Łatwiej mi zrobić coś prostego samemu niż iść do serwisu rowerowego gdzie jak byłem z wymianą hamulców to niedość ze typ powiedział że 3 dni to kwotę taką że sam wymieniłem i klocki firmowe i zapłaciłem 5x mniej... A to nie jest jakiś zabieg kosmiczny
Widzę sami znawcy. A przecież wystarczy że nyplę kupię i tyle. Szprycha przecież cała. Co mi dałaby szprycha jak nypla jest urwana. Ehhh no ale nic pośmiać się pośmiać może komuś humor się poprawił tym że szprycha cała i napisał żeby szprychę wymienić ¯\_(ツ)_/¯
@kolonko z jednej strony popieram majsterkowanie przy rowerze samemu, ale akurat koła lepiej dać komuś, kto ma do tego narzędzia i jakiekolwiek doświadczenie. Jak wymienisz nypel i naciągniesz "na oko" to pewnie dość szybko znowu urwiesz te albo inną szprychę, bo szprychy powinny być naciągnięte z równą siłą.
@trzyes: ale ja mam doświadczenie w centrowaniu kół tylko nigdy mi takie coś się nie stało. Mam stare kluczę, do tego metoda co mnie dziadek jeszcze uczył z kredą i daje radę :)