Wpis z mikrobloga

Za parę godzin mam samolot do Polski, udalo mi sie ogarnac super mieszkanie w fajnej cenie. Ale po 9 latach nieobecmosci mam wiecej pytań niz odpowiedzi. Czuje sie jak nastolatka co wchodzo w dorosle zycie.

Gdzie najtaniej kupic garnki, co zrobic jesli nie mam zasiegu sieci w mieszkaniu, jaki internet (choc tu juz wiem jaki), co trzeba zeby zalozyc polskie konto, czy musze miec appke tego #!$%@? obywatela, czy dopóki nie mam pracy musze sie gdzies zgłosic, co z ubezpieczeniem i emeryturą. Masakra, kasa topnieje szybciej niż myślałam, musze wyposażyć kuchnię, nie mam poszewki ani poduszki.

Dorosłe zycie xd

#emigracja #doroslosc
  • 197
@TullamoreD: w UK za mieszkanie placilam dwa razy wiecej niz obecnie mam mieszkanie. Nawet jak bedzie wiecej o te 1k zlotych to nadal bedzie taniej niz to co mam. Teraz mieszkania na polnocy to jakies 800f plus rachunki i tax, ciagle mniej niz to co znalazlam. Owszem przenosze sie z 70m na 34m, ale ja raczej niczego duzego nie potrzebuje
@Jagoo no to poszukaj sobie programów unijnych związanych z pomocą de minimis dla rozpoczynających działalność.

Jak już koniecznie chcesz mieć święty spokój z zusami to możesz zarejestrować działalność gospodarczą na czas bezrobocia i korzystać z ulgi na start

https://www.biznes.gov.pl/pl/portal/00285

Jak chcesz się rejestrować jako bezrobotny to się śmiało rejestruj.

Ps. Witamy w kraju ponownie. Nie ma jednocześnie gorszego i lepszego miejsca do życia niz ten chlew obsrany gownem zwany Polską. (
@darjahn: jakąś polowe, mieszkanie w takiej wysokiej, zabytkowej kamienicy (strop na 2 pietra), grzyb i 2 grzejniki na cale mieszkanie. Teraz dzielac oszczednosci planuje miec 3k na zycie, a moj nowy czynsz to 1900 plus rachunki. Wlasciciel uwaza ze nie przekrocze 2600. Czyli mam ok 5k zlotych przeznaczone na zycie, gdzie planuje miec wolne (zrobic jakies kursy, zrobić portfolio) przez pol roku.
@Jagoo:

Dziewięć lat na obczyznie i takie pytania zadajesz ?

"czy dopóki nie mam pracy musze sie gdzies zgłosic, co z ubezpieczeniem i emeryturą" masz ponoć 33 lata a pytania jak byś wrócila z Afryki albo mieszkała w dziczy z tubylcami.

Na czarno tam robiłaś czy co ? że takie pytania zadajesz ? Normalny człowiek ma takie rzeczy w małym palcu, po tylu latach normalnie jest tak że jak robisz za