Wpis z mikrobloga

Za parę godzin mam samolot do Polski, udalo mi sie ogarnac super mieszkanie w fajnej cenie. Ale po 9 latach nieobecmosci mam wiecej pytań niz odpowiedzi. Czuje sie jak nastolatka co wchodzo w dorosle zycie.

Gdzie najtaniej kupic garnki, co zrobic jesli nie mam zasiegu sieci w mieszkaniu, jaki internet (choc tu juz wiem jaki), co trzeba zeby zalozyc polskie konto, czy musze miec appke tego #!$%@? obywatela, czy dopóki nie mam pracy musze sie gdzies zgłosic, co z ubezpieczeniem i emeryturą. Masakra, kasa topnieje szybciej niż myślałam, musze wyposażyć kuchnię, nie mam poszewki ani poduszki.

Dorosłe zycie xd

#emigracja #doroslosc
  • 197
  • Odpowiedz
  • 12
Bawią mnie wykopki co nigdy pewnie za granicą nie byli a gadają coś o wyjeżdżaniu. W Polsce jest lepiej niz myślicie...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Jagoo: w życiu bym nie wrócił do tego chlewu, chyba że bym emigrował z Zimbabwe lub Ukrainy xd odłożyłaś coś w tym jukeju? Bo wygląda na to, że nie xd
  • Odpowiedz
@pawel_je: aż mnie ciarki przeszły jak to przeczytałem xd pomysł zabrania wszystkiego po tylu latach i wyjechania do polski, żeby mieszkac w jakimś Wrocławiu, wydaje się równie atrakcyjny co emigracja do Bułgarii. Po niemal dekadzie przecież to już zupełnie obcy kraj, a nie jest on jakiś niesamowicie przyjazny a obyciu.
  • Odpowiedz
@telesiak: @HerlockSholmes: powiedziały dwa przegrywy xD
W Polsce można żyć jak człowiek jak się sobą coś reprezentuje.
Są gorsze miejsca do życia. Tu nadal jest taniej niż na zachodzie, wiec jak ktoś ma zarobki zachodnie, a żyje tu, oraz ma dsotęp do prywatnej służby zdrowia / edukacji to po co miałby wyjeżdżać?
  • Odpowiedz
po co wracasz do tego chlewu jeszcze w najgorszych latach w tym kraju, sprzedawaj mieszkanie i nie wracaj, już za naszego życia dobrze tutaj nie będzie


@telesiak: bo za granicą jest #!$%@? do życia
  • Odpowiedz