Wpis z mikrobloga

Mam gitare Fender FA-125CE (link do gitary). Problem mam z nią, że struny są dość wysoko nad gryfem powiedzmy tak od 5 progu już do samego końca do pudła.
Oddałem do muzycznego, żeby mi je spróbowali jakoś obniżyć, podszlifować siodełko, ale dalej jest wysoko i powiedzieli, że nie bardzo jest co z tym zrobić...

Czy to jest po prostu taka szajska gitara i tak ma być? Jaką mam kupić, żeby leżały one nisko nad gryfem? Męczące to jest, bo jak miałem elektryczną to znaaacznie niżej były.

#gitara #muzyka #instrumenty #naukagrynagitarze
  • 11
@demstair: masz to samo co ja w swoim tanim akustyku kupionym na allegro za niecałe 200 zł. Jedyna opcja to odklejenie mostka i jego zeszfliowanie by było niżej.
@ActiZ @bb-8: kręcili w pudle od wewnątrz w gryfie i bawili się mostkiem (miałem na myśli mostek, a nie siodełko we wpisie)
powiedzieli, że więcej nie chcą szlifować bo potem gitara przestanie brzmieć..
@demstair: aa, no i sprawdź czy siodełko było szlifowanie. wątpię, że sklep szlifował by sam mostek bo to wymaga odklejenia mostka więc pewnie zeszlifowali ci tylko siodełko na mostku?
@demstair: szlifuj siodełko na papierze ściernym, powinno styknąć przy tej akcji strun co masz na 12 progu. u mnie akcja jest podobna ale siodełko jest na wysokości mostka xD jak coś to plastikowe siodełko to kilka złotych, jakieś lepsziejesze to pewnie 20-50 zł więc śmiało :D