Wpis z mikrobloga

hej, pytanie do osób które były na #narty w #austria. brać gotówkę czy wszędzie można płacić kartą? mówię ogólnie o knajpach, kebabach na ulicy, kioskach z piwem, stoiskach z grzanymi oscypkami itd.
Skąd pytanie, jak byłem w berlinie ze 2 lata temu to only cash, we Włoszech wszędzie można kartą, w PL nawet truskawki od babci na ryniaczu kartą, w austrii byłem przejazdem tylko raz i jadłem gdzieś przy autostradzie i można było płacić kartą.
  • 8
@jaras2 generalnie w Austrii idzie ku lepszemu- coraz częściej idzie zapłacić kartą.
Ale.
Możesz bardzo łatwo trafić na Stand gdzie tylko gotówką zapłacisz. Mieszkając tu weszło mi w nawyk przed zamówieniem czegokolwiek sprawdzenie zawartości portfela i pytanie na wejściu czy można płacić kartą.
Tak z 50€ to jednak warto mieć w portfelu ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@jaras2: powiedziałbym, że w większości knajp na stoku cash only (zależy od ośrodka, 60-80%). czasem są bankomaty w którejś z chatek albo przy górnej stacji gondoli, ale zazwyczaj z ekstra prowizją. Generalnie gastronomia w Austrii poza Wiedniem to gotówka, nawet w popularnych miejscach można się zdziwić. Poza tym, kolejki większe, tam gdzie płatność kartą, więc parę dych w portfelu tylko pomoże
@jaras2: Próbować płacić kartą ale lepiej mieć minimum 50-100 euro zawsze w portfelu. Na pocieszenie dodam, że w takich miejscach zawsze są bankomaty. Tu btw nie ma nigdy problemów z wydaniem reszty i rzadko mnie ktoś pyta czy mam drobne. Zatem unikniesz głupiego pytania płacąc za kebaba banknotem 100 euro czy nie masz drobnych. Coś co mnie zawsze w Polsce wkurza ;)

W marketach spokojnie zapłacisz kartą. Nawet kredytówki przestały wywoływać
Dopiero co wróciłem i wyglada to tak, ze na stoku w większości jest minimalna kwota płatności karta (20-30 euro). Co do kebabów itd to tez jest różnie - powiedziałbym pol na pol. A np na jarmarku świątecznym tylko gotówka
@monk: W obecnej sytuacji dobre żarcie i coś do picia nawet dla jednej osoby może spokojnie przekroczyć ten limit. Pomijam jakieś fast foody.