Wpis z mikrobloga

@Luciak:

Zwiększony popyt, ograniczona podaż i voilà! Wolny rynek


Ale to dotyczy każdego lotniska na świecie? Więc czemu w Polsce takie ceny? Bo Polaków trzeba #!$%@? e dupsko a Polak powie ze to prawidłowo :)
Bo Polaków trzeba #!$%@? e dupsko


@Atx0937: tak, właśnie tak postanowił Rząd Światowy razem z Żydowsko - Niemieckim Zarządem Powierniczym. Na pewno nie ma to nic wspólnego z postawą "a stać mnie qrła, niech widzą" i świadomością konsumencką na poziomie siedmiolatka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Pierwszy raz na lotnisku?

@UFC_DANA_FANS: ja #!$%@? co za polacki komentarz, a niech cię #!$%@?.

Po pierwsze jak trochę polatasz, to zobaczysz, że nie wszędzie jest tak drogo w bistrach na lotniskach.
Po drugie jak wjeżdżasz na Orlen po ropę za 8zł to się uśmiechasz pod nosem i mówisz "no cóż, w sumie nie jestem tu pierwszy raz"?
Nie wygląda tak przypadkiem na prawie każdym lotnisku?


No właśnie nie na wszystkich... Na austriackim np. jest kawiarnia gdzie sprzedają espresso za 1eur.

@donmateok

Ale też mnie to nic nie dziwi...
@mbwykop policz ile minut musisz pracowac za granicą na 5,33 euro a ile za taką kanapkę w Polsce. Ty po prostu mnożysz za 4.75 i olaboga jak drogo. Logiczne,że za granicą masz tańsze żarcie w porównaniu do zarobków.
@donmateok: No właśnie mam wrażenie, ze w Polsce tylko jest taka przesada cenowa, mam wrażenie że na lotniskach w zachodnich krajach jest mimo wszystko taniej


@groger: Po pierwsze to nie, nie jest. Na zachodzie jest drożej, pomijając oczywiście lotniska regionalne - na tych może być drożej niż na Okęciu.

Po drugie - inna struktura dochodu portu lotniczego. U nas 90% społeczeństwa lata lowcostami i nie bierze żadnych usług dodatkowych, odprawia
@Luciak:

myślę, że to do równania trzeba jeszcze polską, realną, inflację dodać...


Przykład Szwecji to był sprzed 8 lat.

Inflscje realna? No na razie widzę że nawet minimalna płaca w Polsce jest kilkukrotnie niższa niż na zachodzie a ceny często podobne. Więc z czego to wynika? Najem na zachodzie droższy, paliwo droższe, minimalna wyższa, ceny Energi elektrycznej wyższe. Więc czego tu brakuje bo nie rozumiem?

@tigga:

pewno nie ma to
@groger: jest popyt - jest podaz, gdyby nikt nie kupowal to nie byloby takich cen i wcale nie jest powiedziane, ze w Polsce ma byc taniej pod jakimkolwiek wzgledem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@groger: Często Latam z lotniska Shannon, moim zdaniem jest świetne, https://www.shannonairport.ie/passengers/at-the-airport/flying-in/eat-drink/
Rano full Irish breakfast za 8.50, na lunch bardzo smaczne jedzenie za cenę jak na mieście. Ze względu na amerykańskich żołnierzy którzy sie tu przesiadają na lot z Europy do domu maja skanery pozwalające wnosić nawet 500ml płynu i nie trzeba zdejmować butów czy paska. Duzo miejsca czysto i pachnąco, jak korzystam z lotniska na Balicach czy w Modlinie to
@inozytol: napisałeś, że ktoś uważa to za wyższy status społeczny i kupując to chce się poczuć ważny - nie, nikt tego za podnoszące status nie odbiera, po prostu jest głodny wiec kupuje. I właśnie chodziło tez o to, ze to było dla dziecka. Zreszta nawet dla dorosłego, jak jestem głodny po wielogodzinnej podróży na lotnisko w środku nocy, nie będę walczył z całym światem głodząc się, bo cena za wysoka. Kupię,