Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Słuchajcie niezłego Cool Story.
Otóż niedawno wstępnie rozglądałem się za mieszkaniem do kupienia bo to w ktorym mieszkałem już trochę za ciasne się zrobiło. Pewnego dnia zupełnym przypadkiem zgadałem się z gościem który okazal się agentem nieruchomosci i przy okazji wypytał mnie jakiego dokładnie mieszkania szukam chociaz o nic go nie prosilem. Nie minęło wiele czasu i skontakował się on ze mną że ma dokładnie takie mieszkanie jakiego szukam jak to nazwał "spod lady" i żebym się decydował bo zaraz trafi do oferty a dla mnie nizsza cena i jedyne 2% prowizji. Powiedziałem że się zastanowię i wróciłem do swoich spraw. Przeglądając fb patrzę a ten agent pod swoim imieniem i nazwiskiem wpisał po prostu na jakiejs grupie mieszkaniowej moje kryteria i czy ktoś takiego nie sprzedaje. Odezwała się jakaś kobieta dokładnie z tym mieszkaniem ktore mi wysłał "spod lady" jakies 10 minut przed tym jak się że mną skontaktował czyli tak naprawdę nic o nim nie wiedział a za zabranie mnie tam chciał zgarnąć jakies 10k odemnie i pewnie drugie tyle od sprzedającej. Podziekowalem grzecznie i powiedzialem ze narazie sie jednak wstrzymam. Dal sobie spokoj.
Piszę to ku przestrodze bo oszusci są wszędzie, nawet tutaj.
#nieruchomosci #mieszkanie #kredythipoteczny

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #639f77c5ba11279a731ad4f0
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 16
@AnonimoweMirkoWyznania:

Też rozmawiałem ostatnio z jednym i nalegał na spotkanie na żywo bo "dżentelmeni nie rozmawiają o sprawach finansowych przez telefon" powiedziałem mu, że miliony ludzi pracuje zdalnie i podpisuje kontrakty na większe kwoty przez maila, ugiął się i powiedział, że prowizja to 2% bo on ma KNOW HOW, ale zazwyczaj kasuje 4% (ciekawe kogo) i że ja sam pewnie zdaje sobie sprawę ile kosztuje pracownik z doświadczeniem.

Podałem mu kwoty
OP: @karoldawid: czyli oszukańcze praktyki. Jakby użył swoich branżowych kontaktów albo miał takie mieszkanie w swojej bazie to okej ale widać że to był zwykły paproch co nie wiedział co robic w życiu wiec zajął się oszukiwaniem ludzi.
Na ogólnodostępnych portalach to kazdy sobie może poszukać i zaoszczędzić pieniądze na pasozyta
---

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: karmelkowa
@AnonimoweMirkoWyznania: Ale to może byc oferta spod lady. Może nie ma jej jeszcze na portalach. Może kobieta dopiero mysli o sprzedaży. Może dogadali się na współpracę ze może przyprowadzić klienta. Tak jak mówię - to nie jest oszustwo, używasz zbyt mocnych słów. Może i jest to nieeleganckie i #!$%@? mu w dupe, ale od razu ocenianie całej branży przez pryzmat ten sytuacji jest śmieszne.
CynicznaAnia: Panie @kromkamistrz: kłamstwo = oszustwo jakbyś nie próbował wybielać tej branży a to określenie "spod lady" używacie jakby co najmniej o jakichś białych krukach była mowa a to zwykła wielką płyta była która wisi pewnie do dziś. O to chodzi i żadne "złote rady" o ściąganiu butów przed wejściem do mieszkania nie zmienia tego że ta branża to w zdecydowanej większości pasozyci i kłamcy a wnioskuję że sam jesteś
@AnonimoweMirkoWyznania: Hmmm, ja tylko komentuje ze nie wszytko jest takie 0-1.
Jeśli faktycznie jest to gówno mieszkanie które wisi na grupach czy olx a posrednik mowi ze jest spod lady bo dopiero je pozyska - to faktycznie jest klamstwo.

Inna sytuacja jest gdy mieszkania nie ma nigdzie w interencie, nie jest pozyskane w taki durny sposob, a posrednik jako jedyne je oferuje i nie promuje go jeszcze nigdzie. Ja obecnie mam