Wpis z mikrobloga

@waro: po pierwsze na tym filmie nie za wiele widać. Po drugie w kulturze arabskiej/muzułmańskiej to kobieta inicjuje uścisk dłoni - jeżeli wyciągnie rękę to mężczyzna powinien ja uścisnąć, jeżeli nie, to mężczyzna powinien skinąć głowa. Wyciągnięcie ręki przez mężczyznę w stronę kobiety jest uznawane za wysoce nietaktowne, ponieważ wymusza na kobiecie uścisk dłoni, czyli kontakt fizyczny, czego ona może chcieć uniknąć.

Mieszkam w Katarze i w pierwszych dniach sam (pomimo
@Sachees: w Europie to już mocno uległo zatarciu, co wpis opa pięknie ilustruje - nie wyciągniesz ręki do kobiety to znaczy, że ją dyskryminujemy (albo nawet jak niektórzy pisali - traktujesz jak śmiecia). Wiec wychodzi na to, że jest to wymarła zasada w Europie.

Co do gratulowania - tego nie znałem, ale w sumie powstaje pytanie: kto tutaj komu gratuluje i czego? Sędzina nic nie zdobyła, ani nie wygrała, uścisk dłoni
@waro: a i tak btw, Polki (moja żona i koleżankom pracy, które przeprowadziły się w podobnym czasie co ja do Kataru) uważają, że w Katarze czuja się o wiele bardziej szanowane i bardziej bezpiecznie niż w Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°) a jechały tutaj z obawami, ze kulturowo może być ciężko.
@Ksero: ja w zasadzie też nie wiem co ma miejsce na tym zdjęciu, więc też ciężko stwierdzić w ten sposób kto komu powinien podać ¯\_(ツ)_/¯ ale mi to wygląda jakby ci co stoją, dziękowali sędziom za udział w turnieju - w takim wypadku to oni powinni sędziom podać ręce
a i tak btw, Polki (moja żona i koleżankom pracy, które przeprowadziły się w podobnym czasie co ja do Kataru) uważają, że w Katarze czuja się o wiele bardziej szanowane i bardziej bezpiecznie niż w Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°) a jechały tutaj z obawami, ze kulturowo może być ciężko.


@Ksero Bo powierzchownie są szanowane, bo są inostrańcami, bo są już zamężne z normalnymi ludźmi przypuszczam