Wpis z mikrobloga

Książe Kataru (chyba tak on się tytułuje?) nie podaje ręki sędzinie meczu. Śmierdzące jajo, które FIFA celowo zakryła montażem z transmisji telewizyjnej.

To też ładne podsumowanie tego jak skompromitowane to były mistrzostwa pod pewnymi względami.

#mecz
waro - Książe Kataru (chyba tak on się tytułuje?) nie podaje ręki sędzinie meczu. Śmi...
  • 38
  • Odpowiedz
przecież na tym filmie nie widać że nie podaje


@marcelus: Zapewne przypadek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale uprzedzając kolejne pytanie - widać, że ta kobieta skinęła głową w jego kierunku, bo zapewne już została uprzedzona, że na uścisk ręki nie ma co liczyć.
  • Odpowiedz
@marcelus Nie pamiętam jaki to mecz był dokładnie, ale gdzieś w arabskim kraju. Bodajże puchar Hiszpanii i tam była taka sytuacja, że Szejk nie podał ręki kobiecie i było to nagrane, tutaj obstawiam, że taka sam sytuacja.
  • Odpowiedz
@waro: po pierwsze na tym filmie nie za wiele widać. Po drugie w kulturze arabskiej/muzułmańskiej to kobieta inicjuje uścisk dłoni - jeżeli wyciągnie rękę to mężczyzna powinien ja uścisnąć, jeżeli nie, to mężczyzna powinien skinąć głowa. Wyciągnięcie ręki przez mężczyznę w stronę kobiety jest uznawane za wysoce nietaktowne, ponieważ wymusza na kobiecie uścisk dłoni, czyli kontakt fizyczny, czego ona może chcieć uniknąć.

Mieszkam w Katarze i w pierwszych dniach sam (pomimo
  • Odpowiedz
Po drugie w kulturze arabskiej/muzułmańskiej to kobieta inicjuje uścisk dłoni


@Ksero: W europejskiej też. Ale to jednak osoba która gratuluje drugiej powinna podać rękę niezależnie od płci.
  • Odpowiedz
  • 14
@Ksero
Mówiąc szczerze to u nas jest tak samo tylko się przyjęło, że Kobiecie się rękę podaje. Wedle zasad savoir-vivre to właśnie kobieta powinna zdecydować czy podaje rękę. Ja tak robię przychodzę witam się z facetami i czekam czy babka wyciągnie łapę ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@Sachees: w Europie to już mocno uległo zatarciu, co wpis opa pięknie ilustruje - nie wyciągniesz ręki do kobiety to znaczy, że ją dyskryminujemy (albo nawet jak niektórzy pisali - traktujesz jak śmiecia). Wiec wychodzi na to, że jest to wymarła zasada w Europie.

Co do gratulowania - tego nie znałem, ale w sumie powstaje pytanie: kto tutaj komu gratuluje i czego? Sędzina nic nie zdobyła, ani nie wygrała, uścisk dłoni
  • Odpowiedz
@waro: a i tak btw, Polki (moja żona i koleżankom pracy, które przeprowadziły się w podobnym czasie co ja do Kataru) uważają, że w Katarze czuja się o wiele bardziej szanowane i bardziej bezpiecznie niż w Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°) a jechały tutaj z obawami, ze kulturowo może być ciężko.
  • Odpowiedz
@Ksero: ja w zasadzie też nie wiem co ma miejsce na tym zdjęciu, więc też ciężko stwierdzić w ten sposób kto komu powinien podać ¯\_(ツ)_/¯ ale mi to wygląda jakby ci co stoją, dziękowali sędziom za udział w turnieju - w takim wypadku to oni powinni sędziom podać ręce
  • Odpowiedz
i tak btw, Polki (moja żona i koleżankom pracy, które przeprowadziły się w podobnym czasie co ja do Kataru) uważają, że w Katarze czuja się o wiele bardziej szanowane i bardziej bezpiecznie niż w Polsce


@Ksero: niesamowita historia. Do kompletu brakuje jeszcze kolegi geja, który też nie popiera tych parad równości #pdk
  • Odpowiedz
  • 16
a i tak btw, Polki (moja żona i koleżankom pracy, które przeprowadziły się w podobnym czasie co ja do Kataru) uważają, że w Katarze czuja się o wiele bardziej szanowane i bardziej bezpiecznie niż w Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°) a jechały tutaj z obawami, ze kulturowo może być ciężko.


@Ksero Bo powierzchownie są szanowane, bo są inostrańcami, bo są już zamężne z normalnymi ludźmi przypuszczam
  • Odpowiedz
@waro: xD nie zależy mi na przekonywaniu bordo, że nie zmyślam i że świat na żywo nie wygląda tak jak w jego wyobrażeniach, czy stereotypach.
  • Odpowiedz