Wpis z mikrobloga

@tesknilam_: górnolotne hasełko, którego nie trzymał się sam Jesus wprowadzając podziały i mówiąc, że przyszedł przynieść miecz między członków najbliższej rodziny, nie wspominając że uważał się za syna tego samego bożka, który kazał Izraelitom mordować Kananejczyków i inne ludy. Wspaniały, miłosierny i empatyczny przekaz biblijny, wcale "zło dobrem zwyciężaj" nie jest tu hipokryzją. Jest, powiem nawet więcej: jest kpiną względem tych, którzy nacierpieli się przez tę książkę i tych, którzy
  • Odpowiedz
uważał się za syna tego samego bożka, który kazał Izraelitom mordować Kananejczyków


@Sandrinia: jestem antykatolem ale to akurat nie prawda. To ze sobie ktoś połączył w jedną książkę stare zapiski, bajki ludowe i ewangelie to nie znaczy ze to jeden ciąg przyczynowo skutkowy.
  • Odpowiedz
@tesknilam_: przecież jak poczytasz Biblię to z niej nie wynika że masz wszystkim czynić dobro i tym odpłacać się za zło. Tylko jeśli ktoś tobie czyni zło to nazywaj to złem jeśli ty komuś czynisz zło to nazywasz to dobrem.
Jezus to był niezły manipulant.
  • Odpowiedz
Podstawowego karabinu WP nie poznać wyższy lvl ignorancji.


@Patol0g: no właśnie napisałem "wygląda jak kilka kilogramów rasowego dobra made in USA oblanego grubą warstwą plastiku", chyba nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.
  • Odpowiedz
@piotrsnow:

I to jest naprawdę oczywista interpretacja

https://www.verbumdei.com.pl/2013/07/nie-przyszedem-przyniesc-pokoju-ale.html?m=1
I dokładnie tak samo rozumiem jak jest w tym tekście (swoją drogą autor przegina z powtarzaniem trzykropek), czy zatem słowa Jezusa nadal nie są kontrowersyjne? Jak dla mnie są, nie zgadzam się aby typ który nie żyje od 2000 lat wprowadzał podziały między mną a moją rodziną i nie mam do niego za grosz szacunku, jak i do każdej instytucji religijnej. Dlaczego
  • Odpowiedz