Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko192
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

643

Kopiuj, wklej, kopiuj, wklej, kopiuj, wklej. Tak się mieszka pod Warszawą

Kopiuj, wklej, kopiuj, wklej, kopiuj, wklej. Tak się mieszka pod Warszawą

Mała podwarszawska wieś liczy już 15 tys. mieszkańców, a wieczorem nie ma wody.

testa_di_moro
testa_di_moro
z
architektura.muratorplus.pl
dodany: 08.05.2026, 18:21:41
  • #
    deweloperka
  • #
    budownictwo
  • #
    warszawa
  • #
    nieruchomosci
  • #
    polska
  • #
    architektura
  • 339
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (339)

najlepsze

Flavius_Claudius_Iulianus
Flavius_Claudius_Iulianus
08.05.2026, 20:56:06 via Wykop
  • 563
podwarszawska wieś liczy już 15 tys. mieszkańców


Może i nie ma żadnej zalety wsi, ale za to ma wszystkie wady miasta.
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kwanty
kwanty
09.05.2026, 08:01:41 via Wykop
  • 224
Może i nie ma żadnej zalety wsi, ale za to ma wszystkie wady miasta.


@Flavius_Claudius_Iulianus: Oczywiście, że są zalety. Mimo wszystko to jest duży dom w cenie małego mieszkania. Poza tym:
- sąsiad jest co najwyżej z jednej strony (a nie ze wszystkich + góra i dół)
- mimo wszystko 200m2 swojej zieleni
- garaż +
  • Odpowiedz
werfogd
werfogd
werfogd
09.05.2026, 08:48:39 via Wykop
  • 52
To nie są obozy pracy


@kwanty:

A dokładnie tak wyglądają.
Spójrz na stare zdjęcia Oświęcimia.
  • Odpowiedz
NocnyAtakPterodaktyla
NocnyAtakPterodaktyla
09.05.2026, 01:58:20 via Wykop
  • 192
Mnie zawsze ciekawi skąd respią się ci nowi mieszkańcy z prawie bańką w kieszeni.
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Let_Me_2_Be
Let_Me_2_Be
09.05.2026, 02:06:39 via Wykop
  • 215
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
NocnyAtakPterodaktyla
NocnyAtakPterodaktyla
09.05.2026, 08:08:29 via Wykop
  • 128
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Danuel
Danuel
08.05.2026, 18:28:04 via Wykop
  • 123
Mówią, że Polak przed szkodą i po szkodzie głupi. Zamiast uczyć się na przykładzie "amerykańskich" przedmieść - jaki to jest poroniony pomysł, nie Polska sama musi stworzyć swoje odludzie.
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

100piwdlapiotsza
100piwdlapiotsza
09.05.2026, 09:02:43 via Android
  • 91
@Danuel: deweloper nie myśli, o problemach tylko o zysku. Kilka dni temu było znalezisko o miejscowości, gdzie przez deweloperkę brakuje wody... nie pamiętam nazwy
  • Odpowiedz
jedzbudynie
jedzbudynie
09.05.2026, 10:33:40 via Wykop
  • 47
@Danuel: tylko to nie jest typowe amerykanskie przedmiescie. tam jest n------e domków (pewnie bliźniaków) pod korek z odstępem takim żeby spełniały przepisy (czyli 4m)
  • Odpowiedz
Celtowie
Celtowie
Celtowie
08.05.2026, 23:05:18 via Wykop
  • 84
Dosłownie 5 kilometrów od Wisły... brakuje wody.
"- Budowa nowej stacji pod względem pozwoleń na budowę i uzyskania niezbędnych pozwoleń wodnoprawnych to między 6 a 10 lat."
Tymczasem Chiny budują zaledwie w 3 lata dużo bardziej zaawansowaną technicznie stację odsalania wody o wydajności 100 000 m3 dla pół miliona ludzi.
Quo vadis Europo?
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

pioter_ciemiezca
pioter_ciemiezca
pioter_ciemiezca
09.05.2026, 05:32:31 via Android
  • 14
@Pawel993:

no to chyba porownujesz dwie rozne rzeczy


Znaczy jakie?
Europejskie złodziejstwo i azjatycką pracowitość?
Masz rację, zupełnie różne XD
  • Odpowiedz
jamajskikanion
jamajskikanion
09.05.2026, 10:47:30 via Wykop
  • 58
@Celtowie: mnie to interesuje jakim cudem w ogóle wydaje się pozwolenia na budowe jeśli nie ma zapewnionych podstawowych mediów
  • Odpowiedz
Edonik
Edonik
Edonik
09.05.2026, 10:41:50 via Wykop
  • 67
Takich osiedli pod Warszawą jest cała masa, przyznam, że sam się rozglądałem za czymś w tych okolicach i zwiedziłem chyba z 5 inwestycji tego typu i wybiłem to sobie z głowy. Do centrum jedziesz autem realnie 40-50 minut w korkach, w okolicach w wiekszosci przypadków zero infrastruktury i koszmarna betonoza. Ogródek? Co z tego, że masz ogródek, jak wygląda to jak w celi więziennej bo jesteś odgrodzony tanim płotem od jednego i
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

CJMac
CJMac
09.05.2026, 11:59:30 via Wykop
  • 25
@Edonik: ogólnie budowanie całych osiedli od początku bez infrastruktury użytkowo-usługowej to największa patologia.
  • Odpowiedz
kondzio2003
kondzio2003
kondzio2003
09.05.2026, 12:17:02 via Wykop
  • 13
Ogródek? Co z tego, że masz ogródek, jak wygląda to jak w celi więziennej bo jesteś odgrodzony tanim płotem od jednego i drugiego sąsiada.


@Edonik: nie no balkon na 17 piętrze jest lepszy :)
  • Odpowiedz
snorli12
snorli12
09.05.2026, 07:33:12 via Wykop
  • 67
To klasyczny obraz urban sprawl, czyli niekontrolowanego rozlewania się miast na okoliczne wioski, gdzie deweloperzy budują szybciej, niż gmina jest w stanie kopać rury. Małe miejscowości, które jeszcze dekadę temu gościły traktory, dziś są sypialniami pełnymi identycznych "czworaków", w których jedynym elementem odróżniającym sąsiadów jest numer rejestracyjny auta
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

NocnyAtakPterodaktyla
NocnyAtakPterodaktyla
09.05.2026, 07:57:19 via Wykop
  • 58
gdzie deweloperzy budują szybciej, niż gmina jest w stanie kopać rury


@snorli12: Gdyby tylko gminy mogły jakoś kontrolować liczbę nowych inwestycji i nie dopuszczać do takich sytuacji...
  • Odpowiedz
mortadel
mortadel
09.05.2026, 11:06:24 via Wykop
  • 9
@NocnyAtakPterodaktyla: Nikt inny ale właśnie gmina wydaje warunki zabudowy bądź ustala miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego pozwalające budować na wskazanych terenach.
  • Odpowiedz
mch0588
mch0588
09.05.2026, 07:28:19 via Wykop
  • 65
Ktoś to zaprojektował i ktoś wydał WZ xD samo nie spadło z nieba
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Manah
Manah
09.05.2026, 11:03:26 via Wykop
  • 54
Pokażcie Polakom to magiczne osiedle w Turcji (to nie AI):
Manah - Pokażcie Polakom to magiczne osiedle w Turcji (to nie AI):

źródło: burj_al_babas

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mistejk
mistejk
09.05.2026, 11:32:41 via Wykop
  • 24
@Manah: ale to osiedle nie zostało nigdy zamieszkane
  • Odpowiedz
CJMac
CJMac
09.05.2026, 11:56:18 via Wykop
  • 34
@Manah: co to osiedle dla wróżek zębuszek?
  • Odpowiedz
armin-van-kutonger
armin-van-kutonger
09.05.2026, 15:02:15 via Wykop
  • 36
W przeciwieństwie do większości komentujących zrobiłem własny research trwający 30 sekund.
Józefosław leży przy lesie kabackim, po drugiej jego stronie od Ursynowa. Do samiuśkiego centrum Warszawy jest 9km.
Pół godziny ebikem za 4000zł z allegro.
Porównania do amerykańskich przedmieść są nietrafione bo tam masz 9km do najbliższego wallmarta po bułki a nie do centrum fuckin warszawy mate.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

enron
enron
enron
09.05.2026, 21:31:34 via Wykop
  • 0
@armin-van-kutonger: hydrofor za 500 zl i problem z glowy.


@adas-niezgodka: różnie bywa. U mojej siostry na Wawrze nie doprowadzili wody i mają hydrofory, a woda jest taka że mimo kosmicznej stacji uzdatniania woda jest żółta i nie nadaje się do picia.
  • Odpowiedz
mam__pytanie
mam__pytanie
10.05.2026, 09:20:55 via Wykop
  • 3
@armin-van-kutonger: do pkin to bliżej 20km
  • Odpowiedz
UjogromemGoNazwali
UjogromemGoNazwali
UjogromemGoNazwali
09.05.2026, 10:46:10 via Wykop
  • 35
Chów klatkowy polaka, ludzie myslacy ze sa elita a mieszkaja na zadupiu jak w jakichs barakach w birkenau. Robota w korporacji i kredyt na 2 pokolenia na te obozy to ich majestat
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

D4Ru73K
D4Ru73K
D4Ru73K
09.05.2026, 10:59:41 via iOS
  • 34
@UjogromemGoNazwali: oni nie myślą, tylko w pewnym sensie tą elitą są. Żeby sobie kupić taką szeregówkę trzeba mieć ogarniętą sytuację życiową lepiej, niż połowa społeczeństwa. Będąc singlem ze średnią krajową kupisz sobie tam co najwyżej wiatę śmietnikową. Sporo dziś nie ma na dwa g---o pokoje, więc taki kwadrat z ogródkiem to co najwyżej w sferze marzeń.
  • Odpowiedz
Krocze2
Krocze2
Krocze2
09.05.2026, 15:15:55 via Wykop
  • 12
@UjogromemGoNazwali: W jakim k---a Auschwitz? Facet, ja mam 400m działki i przesympatycznych sąsiadów. Mieszkałem wcześniej w bloku z balkonem od zachodniej strony, latem było tam 60 stopni. Dookoła Ukry i studenci. I to wg ciebie jest lepsza opcja, niż szeregowiec 10km od miasta top 5?
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 8
  • Strona 1 z 8
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4300
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3179
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3092
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2664
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2364
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #patodeweloperka
  • #nieruchomosci
  • #lobbing
  • #mieszkaniedeweloperskie
  • #budownictwo
  • #mieszkanie
  • #polska
  • #ekonomia
  • #kredythipoteczny
  • #warszawa
  • #deweloperuch
  • #heheszki
  • #deweloper
  • #dom
  • #mieszkanienastart

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking